Всі матеріали спеціального випуску до Днів Європи в Україні "Європейський орієнтир".
Україну до Європейської Асоціації колишніх членів парламентів держав – членів Ради Європи та Євросоюзу було прийнято зовсім недавно – лише рік тому, і протягом цього часу ми ефективно працювали, знайшовши контакт з усіма членами бюро цієї громадської організації – тими людьми, які рухають її історію.
Попри декларації про геополітичну значущість євроінтеграції, Україна наразі не виробила життєздатної стратегії проєвропейського розвитку.
Під поняттям “стратегія” слід розуміти комплексну модель українських ініціатив, цілей та пріоритетів, шляхів і засобів їх реалізації та ресурсів, необхідних для досягнення проголошеної мети.
Наприкінці ХХ століття світовий геополітичний вектор круто змінився. “Американська мрія”, яку десятиліттями продукували Сполучені Штати Америки, скомпрометувала себе. Новий світ втратив свій планетарний авторитет, поступившись п’єдесталом взірця Старому світові – Європі. Поняття “європейська держава”, “європейський рівень життя” швидко набули пріоритетного значення, завдяки потужній позиції Європейського Союзу. Країни, які пережили владу диктатури, почали рівнятися на міцний і стабільний Союз. Україна не виняток. Це бажання з року в рік посилюється, хоча на практиці дуже мало кроків робиться для того, аби стати європейською державою по суті і формально, а не тільки географічно.
Так вже повелося – як тільки в Україні починають говорити про вибори, ще голосніше починають кричати про права та повноваження громад. Все було б нічого, якби обіцянки закінчувалися реальними діями. Але ж, насправді, все виливається у чергову порцію обмежень реальних повноважень громади, натомість органам місцевого самоврядування навішують відповідальність за всі прорахунки, навіть якщо вони спричинені центральною владою.
Українська нація, зводячись з колін, не може обійтись без економічного і соціального поступу. Молоді покоління українців мають відчувати, що вони потрібні на рідній землі, їхній вклад має бути спрямований на утвердження їх людської гідності, впевненості в завтрашньому дні.
Сьогодні прогрес цивілізації набрав таку швидкість, що якщо ти не йдеш уперед, то котишся назад. Українцям набридло стояти обабіч Європи і спостерігати, як мимо них проходить усе краще.
16 серпня на XXIX Олімпійських іграх у Пекіні золоту медаль здобула наша землячка Наталія Добринська. Вихованка Вінницького обласного фізкультурно-спортивного товариства «Колос» виборола у багатоборстві найвищий титул спортсмена – олімпійського чемпіона.