Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Евакуація українських жінок та дітей у місто Криниця-Здруй: гуманітарний проект, який врятував майже півтисячі біженців

18 березня 2022, автор admin

Евакуація українських жінок та дітей у місто Криниця-Здруй: гуманітарний проект, який врятував майже півтисячі біженців

З початку війни росії проти України істотна кількість українців вирішила виїхати за кордон. Здебільшого прямують до Польщі та інших сусідніх країн. У кожного з них свої причини, які зумовили покинути Україну та втекти від війни. Міжнародна громадська організація «Україна-Польща-Німеччина» за півтора тижні війни організувала вивезення майже чотирьох сотень біженців до міста Криниця-Здруй Малопольського воєводства, яке є містом-побратимом нашого Хмільника. Координувала виїзди з Вінниці команда «УПН». 

25 лютого, на другий день повномасштабної війни ми розіслали офіційні листи у низку воєводств, повітів, гмін, громадських та самоврядних організацій з прохання зібрати гуманітарну допомогу для української армії. І одразу ж отримали відгук від друзів та партнерів. Одним з перших на зв'язок вийшов голова Фундації «Братерство» Владислав Крейчі та разом зі своїм заступником Генріком Чарним запропонував гуманітарний проєкт.

Голову МГО Сергія Татусяка запросили на надзвичайну сесію міської ради Криниці-Здруй, яка відбувалася онлайн. Всі присутні висловлювали співчуття, підтримку та готовність допомогти. Депутати підтримали резолюцію, яку зачитав бурмістр Пьотр Риба, і попросили нас зайнятися координацією відправки людей. Фундація «Братерство» взяла на себе організацію поселення та забезпечення людей усім необхідним.  Ми відправили 9 рейсів і загалом перемістили в безпечне місце понад 400 осіб. Впродовж півтора тижня майже щоденно або через день відправляли по 50 чоловік — довозили до кордону, далі люди переходили його по пішому переходу, і на польському боці їх чекали волонтери з Криниці-Здруй. Одразу оточували турботою, поїли чаєм, годували, адже перехід кордону був важким та виснажливим, деколи затягувався на цілу ніч. 

Українці виїжджали з Вінниці комфортабельним автобусом, наданим Клубом греко-римської боротьби «Сокіл», перетинали кордон, там їх зустрічали і теж на комфортабельному транспорті везли у курортне містечко Криниця-Здруй.

Для перетину кордону варто було з собою мати хоча б одне посвідчення особи: паспорт, закордонний паспорт, ID-картка. Для дітей – свідоцтво про народження. А дозвіл на виїзд в одного із батьків потрібно було брати лише у випадку, якщо жоден із батьків не супроводжував дитину. 

17 березня 2022 року відправили дев’ятий автобус з жінками та дітьми, мешканцями Київської, Харківської, Вінницької областей.


повернутися до списку