Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Огляд іноземних ЗМІ

Ісландський закон про заборону обрізання викликає скандал про утиск релігійних свобод

20 лютого 2018

Ісландія має шанс стати першою європейською державою, де заборонять обрізання. Закон про заборону знаходиться на обговоренні в парламенті, але обговорює вся Європа. Передбачається, що виконавці обряду, який притаманний іудеям та мусульманам, можуть навіть потрапити до ув’язнення на шість років.

переглянути


В світі українських жінок – воїнів

18 лютого 2018

Леру Бурлакова вперше поїхала на схід України на Донбас, в 2014 році як журналіст, щоб розповісти про жорстокість між українськими військовими та проросійськими сепаратистськими силами. Через тиждень висвітлення війни в м.Піски, Бурлакова вирішила, що писати про це не досить: «Я не могла стояти осторонь,- каже Бурлакова – Я повернулася в Київ на три дні, залишила роботу і повернулася в Піски як солдат».

переглянути


Криза польсько-ізраїльських відносин

29 січня 2018

Минулої п’ятниці польський сейм проголосував за нову редакцію закону про Інститут національної пам’яті. Україна, звісно, негативно відреагувала на передбачене переслідування за заперечення «злочинів бандерівців». Але, якщо думка Києва у Варшаві всерйоз не сприймається, то з позицією Тель-Авіву в світі рахуються набагато більше. А в згаданому вище законі передбачена відповідальність за «приписування польському народу» нацистських злочинів і покарання за формулювання «польські табори смерті».

переглянути


Бранденбург. Політик з «Альтернативи для Німеччини» прийняв іслам.

24 січня 2018

Головною ідеєю антиімігрантської партії «Альтернатива для Німеччини» («АдН») є боротьба з ісламом в Німеччині. «Іслам – це не елемент культури Німеччини» - гасло яке часто зустрічається під час партійних акцій протесту. А тим часом, один із її активних діячів прийняв іслам.

переглянути


Чардаш Орбана

17 січня 2018

Чардаш – угорський народний танець, характерною особливістю якого є динамічна зміна темпу і фігур. Якщо так, то Віктор Орбан – це справжній син своєї землі.

переглянути


Американо-канадський кордон проходить через цю крихітну бібліотеку

27 грудня 2017

Бібліотека "Хаскелл" охоплює дві нації, в буквальному сенсі знаходиться однією ногою в США, а іншою - в Канаді. Зайшовши у бібліотеку Хаскелла, ви легко потрапляєте до типової американської бібліотеки невеликого міста. Але що однозначно вирізняє її серед решти, так це те, що бліотека розташовується одночасно в двох країнах: в США та Канаді. Чорна лінія, що йде вздовж підлоги - смужка маскуючої стрічки, - позначає міжнародний кордон, відокремлюючи міста Дербі Лайн, Вермонт, від Станстед, Квебек. Вхідні двері, дошка оголошень громад та дитячі книги знаходяться в США; решта колекції та читальний зал знаходиться в Канаді.

переглянути


Прем’єр-міністр Великої Британії Тереса Мей в четвер буде у Варшаві. Що скаже про верховенство права?

21 грудня 2017

21 грудня Тереса Мей та ряд міністрів прибудуть до Варшави на міжнародну консультацію. Це візит-відповідь британської сторони на зустріч з польською делегацією у Лондоні 28 листопада минулого року.

переглянути


За заяву про Україну Яна Париса потрібно б звільнити

13 грудня 2017

Керівник кабінету міністра закордонних справ Польщі Вітольда Ващиковського Ян Парис 4 грудня заявив: «Хочу сказати чітко, що сильна незалежна Україна важлива для Польщі, але це не правда, що існування України є обов’язковою умовою існування вільної Польщі, тому що Польща – це п’ята держава в ЄС (після виходу Великої Британії), Польща є членом НАТО і Євросоюзу, воно є головною країною східного флангу і буде існувати незалежно від того, що робиться в Україні, чи там ситуація краща, чи гірша. Звичайно, для нас краще, якщо там є демократія і нормально правова сильна держава. Але, ми не маємо впливу на те, якою буде українська політика, бо ці рішення приймаються люди в Києві. Важко, правда?»

переглянути


Випадкові фото

 

Випадкові відео