Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Організація виїзду 20 талановитих дітей Вінниччини для участі у фестивалі в гміні Бодзентин Сьвентокшиського воєводства.

статус: реалізований, 12 липня 2009

Організація виїзду 20 талановитих дітей Вінниччини для участі у фестивалі в гміні Бодзентин Сьвентокшиського воєводства.

Щоліта з Вінниччини до сусідньої Польщі за сприяння Міжнародного товариства «Україна–Польща–Німеччина» від’їздять групи дітей на відпочинок. З-поміж інших традиційними стали делегації творчих дітей – переможців і фіналістів різноманітних мистецьких конкурсів, членів шкільних євроклубів.

1-10 липня така делегація у складі 20 осіб (18 дітей та 2 дорослих) перебувала у гміні Бодзентин Сьвєнтокшиського воєводства Польщі. Це переможці та фіналісти обласного дитячо-юнацького конкурсу «Музична парасолька», літературного конкурсу, проведеного товариством «Україна–Польща–Німеччина», «Разом до об’єднаної Європи» та активісти євроклубів.

Школярі були запрошені особисто бурмістром гміни Мареком Краком на мистецький фестиваль з нагоди 26-х Днів Бодзентина. Юні таланти з Вінниччини дали два виступи під час святкування, які були гаряче сприйнятті господарями та гостями заходу. Дійство відбувалося під відкритим небом на галявині біля руїн замку ХІV ст., тож раптовий дощ не тільки не зіпсував настрою, а додав ще більшого запалу артистам та глядачам.

Окрім українців, на гостину до бодзентинців були запрошені також їхні партнери із Чехії, Словакії та Німеччини. Зокрема словакам так сподобалися номери вінницьких вокалістів та танцюристів, що вони запросили їх до Словакії виступити у травні 2010 року на тамтешньому національному святкуванні.

На урочистому відкритті 26-х Днів Бодзентина був присутній голова Вінницького обласного осередку товариства «Україна–Польща–Німеччина» Олексій Гаврилов. Він привітав господарів зі святом та передав подяку за плідну співпрацю від голови товариства Сергія Татусяка.

Окрім участі у фестивалі, програма перебування вінницької делегації передбачала також низку офіційних зустрічей, пізнавальних екскурсій та розважальних заходів. Так діти здійснили підйом на Лису гору (символ Сьвєнтокшиського воєводства), відвідали визначні пам’ятки Кельц та Кракова, а особливі враження залишилися після відвідин Юрського Парку, де з максимальною точністю та пропорціями відтворено ландшафт, флору і фауну епохи динозаврів.

– Діти повернулися з Польщі з неймовірними емоціями, які залишаться з ними надовго, – каже керівник делегації, член ради ВООТ «Україна–Польща–Німеччина» Людмила Кулик. – Школярі, які побували у поїздці, у своїх навчальних закладах вивчають історію та сьогодення Європи, Європейського Союзу (особливо євроклубівці). Тепер же вони, крім теорії, матимуть і практичні знання про європейський життєустрій та цінності на прикладі Польщі.

На прощання, крім пам’ятних подарунків, юні таланти з Вінниччини отримали від бурмістра гміни Бодзентин Марека Крака запрошення взяти участь у фестивалі наступного року.


повернутися до списку