Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Європейські орієнтири

статус: реалізований, 20 вересня 2011

Європейські орієнтири

12 вересня: день Вінниччини у Раді Європи

Близько 300 учасників зібрала презентація Вінницької області у будинку Ради Європи у Страсбурзі 12 вересня цього року. З-поміж запрошених – 80 послів та дипломатичних місіонерів різних країн світу, представники європейського бізнесу, громадських організацій.

Відкриття презентації відбулося урочисто – вітальне слово виголосив Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко. Він подякував організаторам та вінницькій делегації на чолі з головою обласної Ради Сергієм Татусяком за професійно організований захід. А також закликав європейських колег «подивитися на Вінниччину як на вікно в Україну».

– Вінниччина популярна в Україні насамперед своїми сільськогосподарськими потужностями та працьовитими людьми. Керівництво області рухається у правильному напрямі, адже майбутнє Європи – це майбутнє регіонів, – зауважив Костянтин Грищенко.

Після промови міністра Сергій Татусяк презентував зібранню інвестиційно-економічний, культурно-туристичний потенціал Вінницької області. По тому відбувся урочистий прийом вінницькою делегацією, де сторони могли спілкуватися та встановлювати ділові контакти.

– Після презентації та спілкування з дипломатами, представниками євроінституцій я відчув імпульс до подальших дій в питанні євроінтеграції. Разом з тим, я зрозумів, які виклики та відповідальність чекають на нас, адже ми заявили про себе у Європарламенті, Раді Європи – інституціях, вище яких не буває, – поділився враженнями під час брифінгу С.Татусяк.

Радник Президента України Марина Ставнійчук зауважила, що іншим регіонам України варто брати приклад з Вінниччини, а саме: щодо промоції себе на євроринку.

– Україна грає консолідуючу роль на теренах колишнього СРСР в плані розвитку демократії. І немалу роль в цьому грають саме регіони, місцеві громади, які набагато тісніше співпрацюють між собою, ніж держави в цілому, – сказала М.Ставнійчук.

Окрім Марини Ставнійчук велику допомогу щодо організації візиту вінничан до Страсбургу надав посол України в Раді Європи Микола Точинський, котрий родом із Калинівського району Вінниччини. На прийомі він зауважив, що презентацію було нескладно організувати, адже більшу частину роботи зробило керівництво області.

– Тут, у Європі, ми представляємо позицію українського уряду «люди до людей» – тобто, розбудова зовнішнього економічного простору країни через регіони. Основні напрями – це транспорт, торгівля, туризм, – зазначив М.Точинський.

Посол також наголосив, що у Конгресі місцевих та регіональних влад Ради Європи найсильніше представництво саме українське. Серед 12-ти нинішніх делегатів є і Вінницький міський голова Володимир Гройсман, відтак Вінниччини представлена і у цій євроструктурі.

– Шлях України в Європу лежить: а) через державну політику; б) через місцеві процеси, такі, які сьогодні продемонструвала Вінниччина, – підкреслив Микола Точинський.

Надійним дороговказом на шляху до Європи є Міжнародна громадська організація «Україна-Польща-Німеччина», яка стала не лише організатором, а й ідейним генератором презентації потенціалу Вінниччини у потужних європейських інституціях. Зокрема Вінницький обласний осередок Товариства вже багато років успішно займається встановленням взаємовигідних товариських стосунків між територіальними одиницями України та країн Європейської спільноти.

- Те що ми зробили в рамках громадської організації - це є визнанням в Україні! Коли європейці дізнались, що саме за ініціативи Товариства «Україна-Польща-Німеччина» організовуються такі масштабні проекти, їхньому здивуванню не було меж. І той факт, що за підтримки Товариства у Вінницькій області на сьогодні підписано більше 200 угод з територіальними одиницями країн Євросоюзу змушує найбільших скептиків всерйоз сприймати роботу громадських організації, - зауважив Сергій Татусяк.

Окрім презентації вінницька делегація мала зустріч із керівництвом провінції Ельзас та участь у ярмарку місцевої Торгово-промислової палати, виставкові площі якої займають 10 гектарів. Сторони домовилися про можливість представлення вінницьких товарів на торгових виставках в Ельзасі.


повернутися до списку