Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Європейський вояж вінницьких журналістів

статус: реалізований, 03 жовтня 2011

Європейський вояж вінницьких журналістів

В рамках просвітницького проекту «Європейські орієнтири Вінниччини», який вже не перший рік реалізовує Вінницький обласний осередок Міжнародної громадської організації «Україна-Польща-Німеччина», 45-особова делегація представників всеукраїнських, обласних та районних засобів масової інформації мала змогу не лише відвідати впливові європейські інституції та поспілкуватись з іноземними колегами, а й бути присутніми на презентації Вінниччини у Раді Європи та Європарламенті.

Журналістам було професійно організовано програму перебування в Європейських містах, можливість зустрітись з представниками провідних європейських засобів масової інформації та на власні очі побачити на якому високому професійному рівні працюють європейські журналісти.

- Ми вже не вперше проводимо такі проекти для представників медіа, адже хочемо показати, як працюють їхні колеги за кордоном, яким чином вони співпрацюють з органами влади, громадськими організаціями. Сподіваюся, що цей проект піде на користь і зможе дійсно дати креативний поштовх нашим журналістам для того, щоб почати працювати в європейському середовищі і за європейським зразком, - зауважив заступник голови ВОО МГО «Україна-Польща-Німеччина» Андрій Кавунець.

Першою точкою призначення вінницьких журналістів було французьке місто Страсбург, де вони побували в штаб-квартирі Ради Європи. Представник прес-служби Ради Європи Естель Штайнер показала вінницьким медійникам цю впливову міжнародну установу зсередини і розказала про специфіку роботи в її прес-службі.

Згодом делегація журналістів мала зустрічі із Директором комунікацій Ради Європи Даніелем Холтгеном та представником франко-німецького телеканалу АРТЕ Володимиром Васаком. Також, вінниччани відвідали Європейський суд з прав людини, де поспілкувались з прес-аташе суду Крістіною Пенчевою-Маліновською та юристом суду Павлом Пушкарем.

- Для кожного журналіста відвідування таких потужних міжнародних інституцій - це велетенський, безцінний досвід, адже змога ознайомитись з роботою Ради Європи, її комунікаційного сектору, Європейського суду з прав людини та роботою європейських журналістів дасть змогу нам в Україні бути фахівцями з питань євроінтеграції та об’єктивно висвітлювати цю тему, - ділиться враженнями головний редактор ВОДТРК «Вінтера» Світлана Бусілкова.

Наступним пунктом призначення вінницьких журналістів стало швейцарське місто Женева, де вони побували в Європейській штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй та ,зокрема, у Палаці Націй. Там мас-медійники зустрілись з представником асоціації іноземних журналістів акредитованих у Швейцарії та Ліхтенштейні, президентом клубу швейцарської преси Емілією Назаренко. За її словами, асоціацію іноземних журналістів було створено у 1922 році для захисту професійних прав та інтересів журналістів, які працюють на території Швейцарської конфедерації.

- На сьогоднішній день наша організація нараховує близько 150 активних членів, тобто журналістів, які безпосередньо працюють на більше 160 великих інформаційних агенцій та журналів світу, які представляють 46 країн світу, - розповіла пані Емілія.

Журналісти Вінниччини були в захваті і від організованих Товариством «Україна-Польща-Німеччина» цікавих, а головне пізнавальних екскурсій та зустрічей.

- Це не тільки нові враження, це зміна світогляду, зміна журналістських пріоритетів, які ми перед собою ставимо в роботі. Ми побачили на скільки вільні і розкуті європейські журналісти. Від них можна і варто переймати дуже багато принципів в роботі, а головне - велику любов до своєї професії, - ділиться враженнями завідувач редакції спортивно-молодіжних програм ВОДТРК «Вінтера» Діна Гандзюк.

Згодом делегація журналістів долучилась до презентації Вінницької області в столиці Швейцарської конфедерації місті Берн, а також, до групи підтримки творчих колективів Вінниччини, які виступали перед швейцарською публікою на головній площі Берна Вайсенхаусплац.

- Журналісти, які їздять з нами в подібні прес-тури повертаються додому з кардинально іншим, я б сказав, європейським світоглядом, адже лише після того, як особисто поспілкуєшся з європейськими фахівцями, в тій чи іншій галузі, подивишся на умови життя європейців, з’являється непоборне бажання будувати на базі нашої країни подібний рівень життя та роботи. Тому для нас, як для організаторів, було важливо, щоб журналісти побачили європейську модель життя з усіх сторін і зрозуміли, що шлях в Європу – єдиний і вірний, - підсумував голова ВОО МГО «Україна-Польща-Німеччина» Олексій Гаврилов.


повернутися до списку