Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Ізраїльська розвідувальна фірма заперечує, що її було найнято помічниками Трампа, щоб дискредитувати чиновників Обами

08 травня 2018

      Ізраїльська приватна розвідувальна фірма Black Cube заперечує, що вона була найнята помічниками Дональда Трампа, щоб зібрати інформацію про колишніх чиновників, близьких до Барака Обами, які працювали над ядерною угодою з Іраном.

     Заперечення випливає з тверджень, вперше повідомлених "Observer": що люди, близькі до Трампа, зв'язалися з приватними слідчими рік тому, щоб провести кампанію "брудних операцій" проти основних чинів адміністрації Обами, які сприяли обговоренню іранської угоди.

      "Observer" повідомив, що Бен Родес, один із провідних радників з питань національної безпеки Обами, та Колін Кал, заступник помічника Обами, стали об'єктами в спробі дискредитувати угоду.

      Стаття в "Observer" не називає фірму або говорить, скільки роботи було зроблено. Однак, після публікації, Кал сказав у Twitter, були "значні докази" про те, що людина, яка працює на «Black Cube», звернулася до своєї дружини в травні минулого року. "Той факт, що я навіть повинен думати про те, що моя сім'я була орієнтована на людей, які працюють на президентських виборах, є ще одним знаком фундаментальної деградації нашої країни, яку створив Трамп", - сказав він.

      У неділю Нью-Йоркер повідомив, що дружина Родоса Енн Норріс також була зв'язана з жінкою, яка заявила, що має намір зробити документальний фільм про чиновників щодо таких питань, як "ядерні переговори з ворожою нацією".

      Джерело, близьке до «Black Cube», повідомило, що це розслідування не було політичним, а було пов'язане з одним із клієнтів у приватному секторі у зв'язку з передбачуваним порушенням конкурентом санкцій щодо Ірану.

        «Black Cube», який стверджує, що в ньому є "ветерани ізраїльських елітних підрозділів", вибачився у листопаді після повідомлення, що фірма допомогла Гарві Вайнстейну збирати інформацію про жінок, які звинувачують його в сексуальних домаганнях та нападах.

 

 

Джерело: Oliver Holmes  Israel intel firm denies it was hired by Trump aides to discredit Obama officials // The Guardian. – 7 May 2018   

 

Огляд підготувала: Оксана Мартинюк

Коментарі

comments powered by Disqus
повернутися до списку