Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Посольство Єрусалиму: чому ж Трамп не рухається в сторону миру

18 травня 2018
image upload directory uploads/foreign_media is not writable

«Наша найбільша надія - це мир». Це були слова Дональда Трампа в записаному повідомленні на церемонії відкриття посольства США в Єрусалимі.

У вступному слові в Білому домі перейшли до обговорення головного пріоритету: «Президент Дональд Трамп дотримує свою обіцянку».

Містер Трамп вирішив перенести посольство США з Тель-Авіва в Єрусалим, тому що він любить дотримуватися обіцянок, що давав під час кампанії.

Він також любить робити великі сміливі історичні кроки, особливо якщо це означає здійснення там, де його попередники не змогли.

Поки що все так добре на принципах зовнішньої політики Трампа.

У цьому випадку його підтримка також лобіювала те, що важко пояснити. Це включало правих американських євреїв, послання яких було посилено консервативними ортодоксальними євреями, що панують у внутрішньому колі містера Трампа.

Також були включені євангелісти, голос яких посилювався відданим християнином у Білому домі, віце-президентом Майком Пенсі.

«Бог вирішив, що Єрусалим був столицею Ізраїлю більше 3000 років тому під час царя Давида», сказав далласький євангельський пастор Роберт Джеффрс, який цитував біблійну історію. Він і ще один провідний голос у про-ізраїльській частині християнського світу виголосив молитви на церемонії відкриття.

 

Так що ж з мирним процесом?

«Сполучені Штати Америки залишаються повністю прихильниками сприяння досягненню довготривалої мирної угоди», - сказав містер Трамп у своєму повідомленні.

Він заявив про свою зацікавленість у досягненні «жорсткої угоди по всім аспектам» і, незважаючи на обурення Єрусалимом, Білий дім все ще намагається розгорнути ініціативу щодо врегулювання, яке, на його думку, можу бути досяжним.

Автори - зять Трампа Джаред Кушнер та його адвокат Джейсон Грінблатт - прийшли до висновку, що руйнування статус-кво може допомогти їхнім зусиллям, показуючи палестинцям реальності, вважає колишній пересічний член Середнього Сходу Арон Девід Міллер.

Вони також думали, що палестинці в кінцевому підсумку відновлять контакт після їх початкового шоку та гніву, повідомляє The New York Times. До сих пір вони не досягли цього.

Адміністрація стверджує, що це просто визнання очевидного в прийнятті Єрусалиму в якості столиці Ізраїлю і що остаточні межі міста можуть бути визначені на переговорах.

Але, з плутаниною, містер Трамп також заявив, що він вирішив проблему «поза столом». І він нічого не міг сказати про палестинські претензії стосовно Східного Єрусалиму.

Таким чином, незалежно від наміру, він, судячи з усього, вийшов за межі Ізраїлю на одне з найбільш нестабільних питань мирного процесу та зруйнував остаточні результати будь-яких переговорів.

 

Це означає вибух?

Адміністрація Трампа також підтримує Ізраїль у відповідь на смертельну насильство на кордоні Газа.

Білий дім звинуватив в Гази лідерів Хамасі, які «навмисно і цинічно» провокували Ізраїль у спробах «жахливої пропаганди», але, на відміну від європейських країн, він не закликав армію здійснювати обмеження.

Хамас керував тижневою акцією протесту палестинців, розчарованих економічною блокадою Ізраїлю в секторі Газа.

Аналітики заявили, що воєнний ісламістський рух став шансом перенести провину на власну погану роботу в уряді.

Тепер питання полягає в тому, чи сотні жертв призведуть до повстання або інтифади, яка поширюється на Західний берег.

Сам Єрусалим цього рішення не робив, і є багато причин, чому насильство в Газі не спричинено ним. Це включає в себе підрозділи в палестинському керівництві та високу вартість для палестинців повернення до тривалого конфлікту.

Але це нестабільна ситуація з ризиком ескалації.

 

Перетинання червоної лінії?

На мою думку, більш імовірно, це більш повільне розкриття основи мирного процесу, яка протягом останніх 25 років не призвела ні до миру, ні до повної війни.

Незважаючи на спазми конфліктів, він підтримував певні основи.

Ізраїльці не приєднали Західний берег. Палестинська адміністрація продовжує співпрацю в галузі безпеки, фактично допомагаючи Ізраїлю в поліції власними людьми.

Рамки затримуються американським посередником, який вважається достовірним, якщо не нейтральним.

Кожна попередня адміністрація США була про-ізраїльською, але зробила певні зусилля, щоб зрозуміти і відповісти на палестинське питання, говорить містер Міллер.

Він так «глибоко занепокоєний» в ізраїльському питанні, що він перетнув червону лінію.

Якщо це так, йому буде складно продовжувати підтримувати рамки з непередбачуваними результатами.

Це правда, що ключові арабські країни, схоже, більш схильні санкціонувати менш сприятливе для палестинців врегулювання, ніж раніше, бо вони хочуть, щоб Ізраїль став союзником проти Ірану.

Але рішення містера Трампа щодо Єрусалиму, міста, яке також святе для мусульман, скорочує їхню маневреність.

 

Джерело: http://www.bbc.com/news/world-us-canada-44120428

 

Огляд підготувала: Олена Загоруй

Коментарі

comments powered by Disqus
повернутися до списку