Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Навчання самоврядовців: польський досвід, українське прагнення

статус: реалізований, 24 квітня 2010

З ініціативи та за сприяння Міжнародного товариства «Україна–Польща–Німеччина» 10-19 квітня відбувся черговий виїзд до Польщі українських самоврядовців.

Візит став можливим завдяки партнерській угоді між Великопольським Центром освіти і курсів самоврядування (ВЦОіКС) та Товариством.

До складу 40-особової делегації увійшли переважно вінничани, а також представники місцевих рад Хмельницької, Житомирської та Черкаської областей. Секретарі й голови сільських, міських та районних рад пройшли тижневий курс стажування, за підсумками якого отримали відповідні сертифікати.

Спочатку дана програма мала фінансуватися Міністерством закордонних справ Польщі, але через низку чинників цього не сталося. Тому усі витрати на себе взяли польська й українська сторони.

Курс стажування передбачає дводенний теоретичний семінар у ВЦОіКС та 5-денний практикум безпосередньо у органах влади територіальних громад.

– Акцент поставлений саме на практичній складовій стажування. Тобто, безпосередня участь українських самоврядовців у щоденному житті гміни, міста чи повіту, – наголошує заступник голови ВОО МГО «Україна–Польща–Німеччина» Андрій Кавунець. – Найцікавішими у стажуванні і, зачасти, найважливішими є всілякі дрібні нюанси, деталі у роботі місцевої ради, її бухгалтерії, підрозділів тощо.

Учасники делегації наголошують, що такі навчання корисні не стільки тим, що певний досвід можна застосовувати в Україні (не все можна зробити в силу несумісності з вітчизняним законодавством), а тим, що він суттєво впливає на громадянську свідомість, формує якісно нові пріоритети та підходи до вирішення проблем.

– Як приклад, можу привести історію, як один польський сільський голова оригінально і нестандартно вирішив питання прокладання дороги, – розповідає Андрій Кавунець. – На всю дорогу коштів не вистачало, а зробити частину вулиці, щоб мешканці іншої ображалися – не діло. Тоді вирішили прокласти всю дорогу за рахунок звуження ширини самого полотна на 50 см. Таке рішення поляку підказав данський досвід самоуправління. Чогось подібного ми зараз вчимося у поляків.

Окрім сертифікатів та позитивних вражень, вінничани привезли подарунки, які партнери передавали своїм друзям в Україні. Наприклад, у Тростянецьку районну лікарню передали медикаменти.

Також під час візиту сторони домовилися про прийом 40-особової делегації поляків у Вінницькій області 8-10 травня під час відзначення Дня Перемоги, і ще 4-х офіційних делегацій 15-16 травня на Дні Європи.

Міжнародне товариство «Україна–Польща–Німеччина» та члени делегації вдячні партнерам з Польщі за те, що, попри жалобний тиждень за загиблими у смоленській катастрофі, вони не відмовили у проведенні стажування та прийняли нашу групу згідно з програмою.


повернутися до списку