Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Вінницькі вчителі збагатилися польським досвідом

статус: реалізований, 25 травня 2010

21 травня із Польщі повернулася делегація вчителів із Вінницької області, яка перебувала з тижневим візитом у Великопольському воєводстві.

Міжнародне товариство «Україна–Польща–Німеччина» організувало поїздку для педагогічних працівників міста Вінниці та області. Мета візиту – вивчення досвіду організації навчального процесу польських освітніх закладів, методики викладання, позакласної роботи тощо.

В рамках програми перебування вінницькі вчителі розділилися на 2 групи – одна перебувала у Кольському, інша – у Турекському повіті воєводства. Кожна група на своїй території відвідала усі заклади, які представляють польську систему освіти: початкову школу, ліцей, гімназію та надгімназійний заклад.

– З усього побаченого ми зробили висновок, що змістовна складова наших шкіл не поступається польським. Єдине, що викликало професійну заздрість, – це матеріальне оснащення тамтешніх освітніх закладів, – розповідає керівник делегації, заступник голови ВООТ «Україна–Польща–Німеччина» Марина Коваль. – Це і комп’ютерне забезпечення школи з власним сервером, це і спортивні зали і майданчики, це і майстерні для дітей.

Кожен навчальний заклад, де побували вінничани, пропонував гостям мультимедійну презентацію про себе, наголошуючи на своїй оригінальності.

– Наприклад, в одній зі шкіл старшокласники почали виготовляти самоходи – це стало візитівкою цього закладу, – каже Марина Коваль. – А директори шкіл вишуковують можливості залучення коштів через написання грантових проектів, участь у різних конкурсах.

Один день програми перебування був приурочений участі у традиційному масовому заході – Святі Ріпака у Клодаві. Ця культура є провідною у сільськогосподарському рослинництві повіту, дає гарний прибуток, тому шану її віддають у вигляді свята на її честь. Там же, у Клодаві, вінничани відвідали соляну шахту, де спускалися на глибину близько 600 метрів.

Окрім офіційної та робочої частин програми, делегація з Вінниччини мала час на кілька цікавих та неповторних екскурсій. Так група побувала у Кракові, де відвідала могилу Президента Польщі Леха Качинського у Вавелі.

Інше місце, що вразило гостей з України, стало Ліхень – релігійний центр Польщі, резиденція Папи Римського, місце паломництва католиків.

У Хелмні вінничани вклонилися пам’яті жертв тамтешнього концентраційного табору, де у часи другої світової війни було закатовано 360 тисяч невільників.

Перебуванням нашої делегації у Колі та Туреку опікувалися особисто начальники відділів освіти, культури й спорту староств цих повітів. З ними вінничани обговорили подальші плани співпраці, зокрема, про візит польських вчителів на Вінниччину у жовтні цього року.


повернутися до списку