Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Комп’ютерний клас для особливих дітей

статус: реалізований, 02 вересня 2010

Міжнародне товариство «Україна-Польща-Німеччина» з нагоди нового навчального року презентувало комп’ютерний клас для вихованців Спеціалізованої загальноосвітньої школи – реабілітаційного центру м.Вінниці.

2 вересня голова товариства Сергій Татусяк спільно з головою ГО «Центр регіональної ініціативи та розвитку» Русланом Штогрином перерізали символічну стрічку класу, давши старт до занять на комп’ютерах 170-м учням закладу.

За словами директора центру Ірини Бахчєвої, комп’ютерний клас почав формуватися у травні за кошти обласного бюджету, які школа виграла у конкурсі проектів, пов’язаних з розвитком телекомунікаційних технологій. Тоді було закуплено 6 комп’ютерів, а на решту робіт коштів не вистачило.

Відтак з ініціативи «Центру регіональної ініціативи та розвитку» у клас було закуплено мультимедійну дошку та жалюзі, а товариство «Україна-Польща-Німеччина» допомогло з придбанням та установкою ліцензійного програмного забезпечення.

– Чомусь часто думають, що діти з особливими потребами не можуть займатися на комп’ютері. Але це не так. Завдяки товариству «Україна-Польща-Німеччина», яке забезпечило нас навчально-розвивальними програмами, ми з дітьми почнемо на комп’ютері вивчати українську мову, природознавство, історію України та інше, – говорить Ірина Бахчєва.

Директор школи додала, що комп’ютери оснастять Інтернетом, відтак ними зможуть користуватися також педагоги закладу.

Відкриваючи новий клас, Сергій Татусяк зазначив, що щиро здивований рівнем організації навчально-виховного процесу у центрі, який включає і предмети загальноосвітньої школи, і творчі заняття.

– У світі рівень розвитку держави оцінюють за рівнем соціальної захищеності пристарілих, дітей та людей з особливими потребами. Товариство вже кілька років вивчає європейський досвід роботи з неповносправними людьми, відтак наша мета – донести цей досвід до вітчизняних аналогічних організацій. Я беру на себе зобов’язання знайти для цього центру партнера у Польщі для спільної співпраці, – повідомив Сергій Татусяк.

Він також додав, що відтепер товариство бере шефство над центром і залучатиме до матеріальної підтримки закладу й інших меценатів міста Вінниці та області.

Також в ході візиту до спецшколи С.Татусяк відвідав народознавчу світлицю, клас трудового навчання, де ознайомився із саморобними витворами вихованців закладу.


повернутися до списку