Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

У Вінниці відбувся фестиваль смакоти

статус: реалізований, 17 травня 2010

15 травня з нагоди відзначення Дня Європи на всю Вінницю пролунав Фестиваль польської та німецької кухонь.

Ініціаторами та організаторами заходу стали Міжнародне товариство «Україна-Польща-Німеччина» та ресторація польської кухні «Гостинний пан». Генеральним спонсором дійства виступила компанія «Бельведер Україна». Також організувати свято допомогли громадські організації –  «Платформа громадянського порозуміння» й Товариство «Вінничани у Києві».

У рамках заходу гостям, а їх було понад 300 осіб, пропонувалася дегустація національних страв Польщі й Німеччини, концертно-пізнавальна програма.

Відкриваючи фестиваль, голова МГО «Україна-Польща-Німеччина» Сергій Татусяк привітав присутніх не тільки з Днем Європи, якому, власне, і приурочений фестиваль, а також з Міжнародним днем родини, який відзначався того дня.

– У нашому заході я вбачаю ідеологічну складову – єднання з Європою, прагнення до європейського добробуту. І що б ми не робили – серйозний економічний проект, освітній чи, як сьогодні, кулінарний – це наша головна мета, – підкреслив Сергій Татусяк.

Він також зауважив, що фестиваль польської та німецької кухонь стене у Вінниці щорічним.

Голова Товариства «Вінничани у Києві», народний депутат України Олег Зарубінський відзначив цінність таких заходів у тому, що вони відбуваються завдяки громадській ініціативі, у даному випадку, – Товариства «Україна-Польща-Німеччина».

– Хочу побажати, аби ваша праця знайшла високу оцінку влади, державної й регіональної, суспільства, ваших родин і друзів, – звернувся до колег О.Зарубінський.

– Все, що ми робимо на теренах області, в тому числі і сьогоднішній фестиваль, ми робимо на благо і задля розвитку рідної Вінниччини, – сказав Володимир Притуляк, керівник компанії «Бельведер Україна», яка представлена в країні торговою маркою Sobieski.

Організатори свята також почули чимало теплих слів від гостей фестивалю – від представників обласної влади, народних депутатів, відомих бізнесменів, громадських діячів, митців та журналістів.

Заступник голови гміни Моравіца Марчін Дзелевський висловив слова подяки від польських делегацій, які прибули з 5 воєводств Республіки Польща на запрошення Товариства «Україна-Польща-Німеччина».

– Мені приємно відзначити високий рівень організації та ідейне наповнення заходу. Дуже добре, що є змога так невимушено, але водночас різнобічно вивчати Європу, її країни, традиції та історію, – відзначив Марчін Дзелевський.

Також до Дня Європи на Вінниччині було підписано 3 нових угоди про співпрацю між територіальними громадами області та Польщі, а саме: Вінницьким районом та Ярочинським повітом Великопольського воєводства, с.Березівка Хмільницького району та гміною Бєрава Опольського воєводства, містом Бар та м.Староховіца Сьвєнтокшиського воєводства.

Загалом програма свята була побудована на уявній подорожі країнами Європи разом з Брюсом Віллісом, який є обличчям ТМ Sobieski – партнера Товариства «Україна-Польща-Німеччина» та ресторану «Гостинний пан».

Шеф-кухар ресторану Андрій Степанов разом з командою кухарів, офіціантів та барменів здивували гостей розмаїттям наїдків європейської кухні. А родзинкою святкового столу стали традиційні польські страви – журек, бігос та гольонка, а також німецькі ковбаски й заливне.

Усю цю смакоту гурмани куштували між концертними номерами. Для публіки виступили: заслужені артисти України Ірина Швець та Василь Король, «Золотий саксофон України» Олександр Остапов, Вінницький камерний оркестр «Арката», зразковий ансамбль бального танцю «Грація», молоді виконавці Марія Павлюк, Мбані Амона Еліна, Аліна Джабраїлова та інші артисти.

фотогалерея тут


повернутися до списку