Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Історія особистої ворожнечі

03 червня 2018

Смертельно хворий сенатор Маккейн не хоче, щоб президент США був присутній на його похоронах. Занадто багато подій налаштувало його проти президента.

Можливо, Дональд Трамп дійсно хоче прийти. Якщо тільки вкрасти смерть загиблих на меморіальній службі. Майже кожен запрошений на похорони Джона Маккейна республіканець має щось сказати. Смертельно хворий сенатор вже це вирішив. Навіть віце-президент Майк Пенс може прийти, коли прийде час. Тільки Трамп, будь ласка, нехай не приходить.

Маккейн є одним із найвідоміших республіканців, якого одночасно побоюються та поважають політичних опоненти, а також політичних друзі. Деякий час він страждає від пухлини головного мозку. В останні тижні стан 81-річного чоловіка погіршувався. Він зібрав своїх близьких і привітав старих колег. У тому числі демократа Джо Байдена, який був віце-президентом при Обамі. Маккейн ще не довго житиме. Це його власний прогноз.

Його резюме навряд чи сильно відрізняється від президента США.У той час як Трамп заробив гроші за допомогою нерухомості та телевізійних розваг, Маккейн брав участь у В'єтнамській війні, став героєм війни і розпочав свою політичну кар'єру. Він провів п'ять з половиною років у в'язниці Північного В'єтнаму. Він був підданий тортурам і перебував у санітарному ув'язненні. У 1973 році він був звільнений. Через травми під час війни він не може підняти руки над головою. З 1982 року він входить до Конгресу у штаті Арізона США, з 1986 року - сенатор. У 2008 році він був кандидатом у президенти і значно програв проти Барака Обами. Він визнав свою поразку з великою порядністю і чесними вітаннями Обамі, за що заслуговує на повагу.

З 45-м президентом Сполучених Штатів Маккейн не поєднує нічого - окрім особистої ворожнечі. З точки зору Трампа, Маккейн – «головний біль», неприємність.

Ворожнеча між двома почалася в той момент, коли Трамп оголосив свою кандидатуру на президентські вибори 2016 року в червні 2015 року. Маккейн був проти Трампа. У своєму Twitter Трамп писав: «Маккейн, який потім подавав заяву на посаду сенатора на шостий термін, повинен втратити в праймеризі». Він стверджував, що Маккейн закінчив Військово-морську академію Сполучених Штатів як «дурень».

У середині липня 2015 року Трамп став переходити ще на більш особисте. Він сказав, що Маккейн не був «героєм війни». Його лише називали як героя, бо він був захоплений. «Мені подобаються люди, яких не спіймали», - сказав Трамп.

Заради миру, Маккейн заявив про свою підтримку після того, як Трамп був призначений кандидатом у президенти від республіканців. Незадовго до виборів 2016 року з'явилося відео, в якому Трамп говорив про те, що він може зацікавити будь-яку жінку просто тому, що він був знаменитим. Як результат, Маккейн заявив, що не буде голосувати за Трампа або демократа Хілларі Клінтон. Але писати ім’я «гарного консерватора» на бюлетені для голосування, який - на відміну від Трампа - балотується на посаду президента.

Трамп негайно відреагував на Twitter: Маккейн «образив» його. Він благав Трампа за власну кандидатуру, але підтримував його в первинних виборах. Він це зробив і Маккейн переміг. «А тепер він докоряє мені за розмови!». Трамп порівняв відеоролик з розмовами чоловіків в роздягальні.

Коли Маккейн опустив великий палець, Трамп був розлючений

У минулому році Маккейн прирівняв себе з однією із найбільших своїх поразок. Реформа системи охорони здоров'я Обами повинна бути зворотньою. У липні в сенаті відбувся розгром. Сенатори називалися індивідуально для публічних голосів.

Два республіканці вже проголосували проти скасування. Зрештою, це був голос Маккейна. Він стояв перед президією і підняв праву руку. Потім він направив палець вниз. Він повернувся і пішов. Нещодавня спроба у вересні скасувати Обамакер не вдалася.

Трамп був засмучений. На Twitter він написав, що Маккейн «відмовився» від свого рідного штату Арізона. З точки зору Маккейна, це, мабуть, найгірше, що він міг зробити.

Маккейна пізніше запитали у телевізійному інтерв'ю, чи його особиста неприязнь Трампу зіграло свою роль, коли він опустив великий палець. Ні, це не так, сказав він. Але існують «суттєві відмінності» між ним і Трампом. Відмінності в освіті та відмінності в життєвому досвіді. Насамперед, Трамп хотів заробляти гроші. Ось чому він займається бізнесом. І він був успішним на телебаченні, з конкурсом "Міс Америка" тощо.

Це не було задумане як комплімент, як показують наступні твердження: він виріс у солдатській сім'ї. «Я був вихований з ідеєю, що служба, честь та батьківщина є орієнтирами для нашої повсякденної поведінки». Він бачить Трампа далеко від цієї ідеї.

Останньої осені, Маккейн дав довге телевізійне інтерв'ю щодо спадщини в'єтнамської війни. Вже його перша відповідь була чітко направлена проти Трампа. Він сказав, що американці з найнижчими доходами були відправлені на війну. А ті, що мали великі доходи «знайшли лікаря, який виписав їм непридатність до військової служби»".

Дональд Трамп на той час не був підготовлений. "У мене був лікар, який дав мені довідку, дуже чітку довідку про мій стан здоров’я», - сказав він «Нью-Йорк Таймс» у серпні 2016 року. Маккейн пізніше заперечив, маючи на увазі коментар Трампа.

Трамп погрожував Маккейну, як бос мафії

Промова Маккейна в жовтні минулого року перетворилася на загальне врегулювання з ізоляціоністською політикою Трампа. Сполучені Штати керували світом протягом майже століття, надаючи напрям та ідеали. Але тепер світ має злякатися, зрадити ці ідеали і відкинути обов'язки, які випливають із міжнародної відповідальності Сполучених Штатів. І все це, щоб задовольнити «новий, сумнівний націоналізм», придуманий людьми, які «віддають перевагу корінним відпущенням для вирішення проблем».

Трамп знову відреагував. Він попередив Маккейна наступного дня після виступу, щоб був обережним. «Я дуже милий. Я дуже, дуже милий. Але в якийсь момент я задам удар у відповідь відійду. І це не буде добре», - сказав він в радіо-інтерв'ю. Це звучало так, ніби керівник розмовляв з сім'єю мафії.

До того часу було відомо, Маккейн уже довгий час страждав від прогресуючої пухлини головного мозку. Маккейн спокійно відповів: «Я зіткнувся з набагато більшими труднощами», - сказав він про загрози.

«Критика забезпечує його ворожнечу», - пише сенатор про президента

Нещодавно Маккейн потрапив в лікарню. Він не підтримає Трампа, у його рішенні призначити новим лідером ЦРУ Джину Гаспель. Він закликав своїх сенаторів-колег наслідувати його приклад. Аргументація Маккейна: Гаспел практикувала і застосувала при президенті Джорджі Буші такі методи катування, як утоплення. І на слуханнях перед Сенатом було відмовлено засуджувати ці дії як «аморальні».

Келлі Садлер, співробітник Білого дому, як кажуть, сказав, що не все так драматично, що Маккейн «в будь-якому разі вмирає». Ці слова викликала дебати з приводу того, що Трамп збільшив допустимі межі того, що можна сказати безкарно в Білому домі. Сінді Маккейн, дружина Джона Маккейна, звернулася безпосередньо до Садлера у Twitter: «Можу я нагадати Вам, що у мого чоловіка є сім'я, сім дітей та п'ять онуків?». Келлі Садлер все ще має свою роботу. До цих пір ніхто з Білого дому публічно не вибачився. Тим часом Гаспель дистанціювалася від будь-яких тортур, у п'ятницю це підтвердив Сенат.

Наприкінці травня з'являється автобіографія Маккейна: «Безтурботна хвиля». Він також присвятив кілька рядків Трампу. Це чітко відмежовує поведінку американського уряду від злочинів деспотичних режимів.

Маккейн пише: «Зовнішня жорстокість, а точніше фальшива жорсткість, як реаліті-шоу, здається значить для нього набагато більше, ніж всі наші цінності. Лестощами домогтися його дружби. Критика забезпечує свою неприязнь». Маккейн знає, про що він говорить. Він найбільший критик Трампа.

 

Джерело: http://www.sueddeutsche.de/politik/donald-trump-und-john-mccain-geschichte-einer-innigen-feindschaft-1.3983287

 

Огляд підготувала: Світлана Омельчук

Коментарі

comments powered by Disqus
повернутися до списку