Президент Дональд Трамп заявив, що США не проводять "лівійську модель" для денуклеаризації Північної Кореї.
Пан Трамп сказав, що Кім Чен Ин зможе залишитися при владі, якщо він укладе угоду, і натякнув, що він може бути звільнений, якщо він відмовиться.
Муаммар Каддафі в Лівії погодився в 2003 році відмовитися від ядерної зброї. Пізніше він був убитий повстанцями із західних сил.
Більшість аналітиків кажуть, що Північна Корея була розгнівана на перспективу лібідського сценарію саме через те, що сталося з Каддафі.
Порівняння було зроблено консультантом з питань національної безпеки Джоном Болтоном.
Як подивився пан Болтон, президент США сказав: "Лівійська модель не є моделлю, яку ми мали взагалі, коли ми думаємо про Північну Корею.
"Якщо ви дивитесь на цю модель з Каддафі, це було загальне знищення. Ми зайшли туди, щоб побити його. Тепер ця модель буде мати місце, якщо ми не будемо робити угоду, швидше за все. Але якщо ми зробимо справу, я думаю, що Кім Чен Ин буде дуже, дуже щасливим ", - сказав пан Трамп.
"Він буде у своїй країні, та буде керувати нею, його країна буде дуже багатою".
На плановому саміті пан Трамп сказав: "Нічого не змінилося в Північній Кореї» "І якщо це все буде добре, я думаю, що ми, мабуть, матиме дуже успішну зустріч".
Пропозиція Північної Кореї про те, що вона може вийти з американського саміту, прямо вказувала пальцем на пана Болтона.
"Ми не приховуємо нашу відчуття образи до нього", - з’явилась заява в середу, яку написав віце-міністр закордонних справ Кім Ке Гван.
Очевидно, що Північна Корея посилається на інтерв'ю, яке пан Болтон дав порівнюючи його з "лівійською моделлю".
У 2003 році полковник Лівії Муаммар Каддафі погодився відмовитися від програм своєї країни зброї масового знищення в оголошенні, яке здивувало світ.
Більшість американських санкцій проти Лівії були скасовані протягом кількох місяців, а дипломатичні зв'язки між країнами відновлені.
Але в 2011 році авторитарний лідер був повалений повстанцями та працівниками міліції за підтримки НАТО. Пізніше він був захоплений та вбитий повстанцями. Також у четвер Північна Корея заявила, що не відновить переговори з Півднем, поки не будуть вирішені проблеми між двома країнами.
Пхеньян був розгніваний, продовжуючи спільні військові навчання США та Південної Кореї, які він розглядає як репетицію для вторгнення. Це скасувало заплановані переговори високого рівня з Південною Кореєю на початку цього тижня.
У заяві головний переговірник Рі Сон Гвон повернувся до мови, яку використовував Північ раніше, описуючи владу Південної Кореї як некомпетентну та безглузду в коментарях, повідомлених державним інформаційним агентством KCNA.
Він також критикував Південну Корею за те, що вона дозволила виступити в Національній Асамблеї.
Критика Південної Кореї - це ще одна зміна в тон від Пхеньяну лише за кілька тижнів до запланованого саміту США, - каже Лаура Бікер в Біографії в Сеулі.
Схоже, що Пхеньян тисне на США і Південну Корею і відмовляється говорити, поки не будуть зроблені певні поступки, - додає вона.
На саміті між керівниками Північної та Південної Кореї 27 квітня обидві сторони погодились працювати над тим, щоб позбутися на Корейському півострові всієї ядерної зброї.
Проте тверда прихильність Пхеньяну до "ядерної зброї", ймовірно, відрізнятиметься від вимоги Вашингтона до "всеосяжного, точного та незворотного" ядерного роззброєння.
Північна Корея заявила, що минулого тижня вона розпочне розбирати свій ядерний тестовий майданчик у місті Пунггей-ри. між 23-25 травня, однак не було згадки про доступ іноземних експертів до сайту.
Під час недавнього візиту до Північної Кореї держсекретар США Майк Помпео підкреслив, що будь-яка претензія на ядерну зброю Північної Америки потребує програми "надійної перевірки" з боку США та інших країн.
Джерело: http://www.bbc.com/news/world-asia-44158566
Огляд підготувала: Главацька Наталія.