Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Товариство “Україна–Польща–Німеччина” долучилося до проекту “Україна: історія великого народу”

08 квітня 2009, автор Прес-служба ВОВТ “Україна–Польща–Німеччина”

За сприяння Вінницької обласної організації Міжнародного товариства “Україна–Польща–Німеччина” на Вінниччині було презентовано проект “Україна: історія великого народу”, який здійснюють Благодійний фонд “Схід-Захід разом” (президент Володимир Зубанов) та Інститут стратегічної політики (президент Анатолій Толстоухов).

Зокрема, в рамках проекту планується видавництво книг серії “Історія міст України”, яке вже розпочалося з Донеччини – міста Харцизька. Книга передбачає такий формат: одно- чи кількатомне видання про історію окремого міста, повноколір та багато фотографій, головний акцент не на хронологію, а на особистість – історію конкретної людини, сім’ї, колективу тощо.

31 березня Володимир Зубанов зустрівся із представниками міських та селищних рад Вінниччини, аби представити їм проект та запропонувати долучитися до історично важливої справи. Після загального ознайомлення із книгою “Харцизьк” та діяльністю фонду, пан Зубанов окреслив присутнім механізм роботи над книгою:

– має бути ініціатива міського голови та депутатського корпусу щодо створення книги про рідне місто. Дана ініціатива має підкріплюватися рішенням сесії міської ради;

– після цього укладаються угоди між Благодійним фондом “Схід-Захід разом”, Інститутом стратегічної політики та місцевою владою про подальшу співпрацю та співфінансування проекту;

– створюється громадська рада, яка працює на добровільних засадах, координує створення книги та несе відповідальність за її зміст, друк тощо. В складі громадської ради створюється президія, яка курирує процес за напрямками (освіта, видатні люди міста тощо). Одночасно рада займається промоцією проекту через ЗМІ, презентації, громадські обговорення тощо;

– створюється робоча група з кількох осіб, які безпосередньо займаються збором матеріалів для майбутнього видання, їх сортуванням, редагуванням, написання статей тощо. Одночасно робоча група створює електронний варіант книги;

– створюється піклувальна рада, завдання якої – залучення коштів на видавництво книги, пошук меценатів.

За словами Володимира Зубанова, приклад Харцизька показує, що робота над книгою про історію окремого міста триває близько року і має кошторис 200-300 тисяч гривень. Президент фонду заявив, що він готовий взяти участь у створенні видання про будь-яке місто Вінниччини, включаючи презентацію проекту перед депутатами, консультації, навчання спеціалістів, залучення коштів тощо.

– Цей проект поза політикою – до нього залучаються люди із партквитками різних, навіть ідейно протилежних партій, – підкреслив Володимир Зубанов. – За всю свою історію українські міста були під правлінням різних імперії, країн та вождів, але міста жили, мали своїх жителів, свою територіальну та історичну неповторність. Зберегти цю інформацію та передати у покоління – ось важливість цього проекту.

Голова Вінницької обласної організації Міжнародного товариства “Україна–Польща–Німеччина” Олексій Гаврилов запевнив президента Благодійного фонду “Схід-Захід разом” та представників мерій Вінниччини, що товариство всіляко сприятиме просуванню даного проекту на Вінниччині.


повернутися до списку