Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Вінниччина готова шукати з київським експертами шляхи розвитку

11 вересня 2014

Вінниччина готова шукати з київським експертами шляхи розвитку

Нещодавно Інститут стратегічних досліджень «Нова Україна» презентував проект, який стосується розвитку регіонів. Експерти виокремили п’ять областей, які, на їхню думку, можуть стати локомотивами змін в країні.

У цю «проривну п’ятірку» увійшли місто Київ, Вінницька, Кіровоградська, Миколаївська та Одеська області. Наразі Інститут розробляє плани розвитку кожного окремого регіону і по завершенні представить їх експертам, громадським активістам та лідерам місцевого самоврядування названих територій.

Вінниччину «Нова Україна» включила в п’ятірку, через її унікальний досвід впровадження місцевого самоврядування та регіональних реформ.

Громада області має прислухатися до порад впливових українських експертів щодо її розвитку, вважає Сергій Татусяк – голова Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування.

 

– Сергію Пилиповичу, Інститут стратегічних досліджень «Нова Україна» має намір співпрацювати у презентованому проекті з вінницькими самоврядцями й громадськими діячами. Якою ви бачите цю співпрацю?

 

– Насамперед, вважаю, що Вінниччину оцінили експерти об’єктивно – саме в тій сфері, де дійсно є напрацювання, є лідерство… І головне – величезний потенціал на перспективу. Це – місцеве самоврядування і регіональні реформи.

«Зернята» теми розвитку самоврядності, управління територіями на Вінниччині засівалися давно. І лише кілька років тому «дозріли» перші плоди. Про Вінниччину почали говорити як про правофлангову в питанні місцевого самоврядування та місцевих ініціатив.

Україна і європейські партнери визнали наш досвід унікальним і перспективним. Це завдяки тому, що ми ухвалили «Концепцію реформування місцевого самоврядування», кожна територіальна громада напрацювала власну стратегію розвитку, було проведено три міжнародних науково-практичних конференції на тему децентралізації влади в Україні і багато інших як практичних, так і просвітницьких заходів.

До речі, нинішній президент Порошенко у 2011 році на такій міжнародній конференції заявив: «Якщо ви візьмете будь-яку реформу в Україні – ви прийдете до висновку, що починати треба з реформи місцевого самоврядування. І вже визначивши концепцію і провівши цю реформу – проводити решту реформ».

Сподіваюся Президент не змінив своєї позиції, адже тільки його політична воля може дати старт реформі.

 

– І все ж таки, як ви будете співпрацювати з «Новою Україною»?

 

– Асоціація органів місцевого самоврядування Вінниччини об’єднує в своїх лавах на правах членства дві третини місцевих рад. Це – майже 500 сільських, міських, районних і обласна ради. Всю цю базу, цю мережу ми готові залучити до роботи. А головне ми маємо донести до громад експертну інформацію про те, які є шляхи розвитку, що треба робити, які кроки здійснювати…

Ми приділяємо пріоритетну увагу грантовій і проектній діяльності наших територіальних громад. Ми значно підсилили цей напрям за останній рік, відколи функціонує Вінницький ресурсно-інформаційний центр розвитку громад «Громади Вінниччини». Тільки за цей рік, завдяки центру, в області було підготовлено проектів на 46 мільйонів гривень, а сума підтриманих проектів склала 7 мільйонів 752 тисячі гривень. Крім того, фахівцями центру було розроблено 116 концепцій проектів, надано більше 1000 консультацій, здійснено 55 тижневих моніторингів грантових проектів.

Думаю, цей напрям, завдяки Інституту стратегічних досліджень, ми зможемо ще ефективніше розвивати.

 

– Вважаєте, вінницька влада підтримає ідею столичних дослідників? 

 

– Можу впевнено сказати, що підтримають органи місцевого самоврядування. Особливо, ті громади, які вже мають вдалий досвід у грантовій роботі, які беруть участь в міжнародних програмах, мають іноземних партнерів – в Польщі, Молдові, Румунії… Понад 300 міжнародних угод про співпрацю! Не думаю, що якась область може похвалитися такими контактами, від яких наші громади отримують не лише величезну просвітницьку користь, а й, що важливо, – практичну, фінансову!

В цих громадах сільський голова, громадські активісти чітко знають, що використовувати потрібно будь-яку можливість. І навіть, якщо сьогодні не вдалося, завтра ця спроба врахується тими, хто хоче допомогти.

І варто пам’ятати, що саме такі громадські ініціативи, такі проекти формують громадянське суспільство, до якого ми так прагнемо. І без громадських організацій, які є «подразнювачами» і контролерами влади нам не досягти успіху в розбудові європейської України. 

 

Інтерв’ю сайту «Інформаційна Вінниччина»


повернутися до списку