Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

"МГО Україна-Польща-Німеччина сприятиме розвитку Польського ліцею у Вінниці", - Микола Радіонов на зустрічі з представниками європейських освітніх організацій

06 липня 2021

"МГО Україна-Польща-Німеччина сприятиме розвитку Польського ліцею у Вінниці", - Микола Радіонов на зустрічі з представниками європейських освітніх організацій

У стінах єдиного на Вінниччині Польського ліцею, який носить ім'я педагога Януша Корчака ліцею 5 липня відбулася зустріч за участі голови правління спілки вчителів Польщі Славомира Броняжа, голови Всепольського об'єднання профспілок Анджея Радзіковського, голови міжгалузевої профспілки українських працівників у Польщі професора Юрія Карягіна, які в рамках свого візиту до українського парламенту виділили один день для відвідин Вінниці та польського ліцею.

Почесні гості прибули до Вінниці на запрошення засновника ліцею та народного депутата України Анатолія Драбовського. Перед ліцеїстами виступили також в.о. директора Вінницького кооперативного інститут Віра Драбовська, заступник Голови Вінницької ОДА Ігор Івасюк, директор ліцею Ігор Цигвінцев. З боку МГО Україна - Польща - Німеччина участь в зустрічі взяли заступник голови Єврорегіону "Дністер" Микола Радіонов та комунікаційна менеджерка Ірина Басенко.

 

 

 

Славомір Броняж та Анджей Радзіковський привітали учнів польського ліцею та побажали їм гарних канікул під час перебування в Польщі. Особливу вдячність вони висловили керівництво ліцею за те, що вони обрали своїм покровителем польського педагога Януша Корчака.

 

"Він мав особливе ставлення до дітей. Він вважав, і я з ним погоджуюся, що діти — то такі самі люди, як і дорослі, лише трішки молодші. І вони заслуговують на таке ж ставлення, як і старші люди. Також маю надію, що ваші знання польської мови стануть міцнішими за час двотижневого перебування в Польщі", — звернувся до дітей Славомір Броняж.

 

 

Засновник ліцею, народний депутат України Анатолій Драбовський розповів, що під час створення навчального закладу, він відштовхувався від того, що ліцей має бути саме польським, заснованим на польських традиціях.

 

"За цей рік нам вдалося встановити контакти і знайти справжніх друзів у самій Польщі. Саме громадські організації, профспілки підтримали нас і надають нам допомогу та співпрацю", — сказав Анатолій Драбовський.

 

У зустрічі також взяв участь аташе з консульських питань Генерального Консульства Республіки Польща у Вінниці Адріан Броварчик. Він наголосив на важливості закладу, як такого, що підтримує і поширює польську мову та культуру.

 

"Консульство — це не лише про візи та паспорти. Це і про розповсюдження і збереження польської культури, тому кожна ініціатива, яка служить промоцією польської мови та культури, є для нас цінною та доречною", — зазначив дипломат.

 

 

Заступник голови Єврорегіону Дністер Микола Радіонов від імені голови МГО "Україна-Польща-Німеччина" Сергія Татусяка запевнив, що організація і надалі підтримуватиме кооперативний інститут та ліцей, головним чином, надаючи сприяння комунікаційне - за допомогою цінних контактів з польською стороною.

 

 

"Наша громадська організація буде підтримувати і кооператив і ліцей. Нам дуже цінний досвід Республіки польща в усіх питаннях, в тому числі й освітніх. Ми дуже раді, що сьогодні українські діти і молодь можуть вивчати польську мову та культуру, адже ми — два європейських народи, яких об'єднує спільна історія і спільне майбутнє", — сказав Микола Радіонов. 

 

 

Учні ліцею подякували польським гостям та, на знак пошани, пов'язали їм краватки ліцеїста, які складаються з поєднаних прапорів Польщі та України.

 

повернутися до списку