Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Меморандум про створення Української антикорупційної коаліції інститутів громадянського суспільства

01 листопада 2012

Ми, представники неурядових організацій України, у Міжнародний день боротьби з корупцією прийняли рішення заснувати Українську антикорупційну коаліцію інститутів громадянського суспільства.

Актуальність утворення Коаліції полягає у необхідності консолідації зусиль незалежних неурядових організацій задля забезпечення дієвого громадського впливу на формування й реалізацію національної антикорупційної політики України, поглиблення процесу законодавчих та інституційних реформ у цій сфері, суттєвого зниження рівня корупції у нашій державі.

Ми прагнемо усіляко сприяти демократичному розвитку українського суспільства на основі верховенства права, поваги до прав людини, європейських цінностей, національних інтересів, активної громадянської позиції у запобіганні та протидії корупції на всіх рівнях і у всіх сферах.

Ми визначили пріоритетною для Коаліції участь у впровадженні та забезпеченні контролю за реалізацією Конвенції ООН проти корупції, вітчизняного антикорупційного законодавства,  Національної антикорупційної стратегії на 2011-2015 рр, ініціативи партнерства «Відкритий Уряд», здійсненні скоординованої діяльності інститутів громадянського суспільства в рамках ініціативи ЄС «Східне партнерство».

Коаліція має на меті підвищення ролі третього сектору в управлінні державою й модернізації країни, формування антикорупційної взаємодії з владою, забезпечення відкритості її діяльності й рішень, зміцнення потенціалу та інституційної спроможності неурядових організацій, розширення міжнародних зв’язків у сфері боротьби з корупцією, усунення передумов для її виникнення.

Ми маємо намір співпрацювати з антикорупційними громадськими мережами на міжнародному рівні, реалізовувати в Україні спільні проекти, спрямовані на зниження рівня корупції, втілювати кращі практики з організації належного врядування, проводити інформаційно-просвітницькі й освітньо-виховні заходи з метою формування антикорупційної культури українського суспільства.

Наші цінності – це правовий порядок, законослухняність, прозорість, доброчесність, справедливість.

Діяльність Коаліції буде ґрунтуватися на принципах рівності й демократичності, взаємної поваги й підтримки, партнерської співпраці й синергії дій її членів. Коаліція є відкритою для інших незалежних інститутів громадянського суспільства та експертів, які працюють у сфері боротьби з корупцією.

Коаліція буде постійнодіючою антикорупційною платформою інститутів громадянського суспільства України, матиме колегіальну Координаційну Раду, Секретаріат і робочі групи за напрямками.

Засновники Коаліції: ВГО «Всеукраїнська спеціальна Колегія з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю», ГО «Антикорупційна рада України» (член Глобального договору ООН), ВГО «Комітет конституційно-правового контролю України», ГО «Філософія Серця», МГО «Україна – Польща – Німеччина», ГО «Європейський Вибір».

 


повернутися до списку