Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Бізнес ніша – банки сперми.

18 вересня 2017
image upload directory uploads/foreign_media is not writable

Якщо пошукати донора сперми в Інтернеті, то можна знайти різні пропозиції. З гарним обличчям, певним кольором волосся, і навіть почути голос донора.  Все для споживача. Адже, основні покупці сперми – це одинокі жінки, як правило, добре освічені, з високими очікуваннями і дуже вимогливі.

Більшу частину ХХ століття донорство сперми виглядало по іншому. Якщо жінка скаржилася лікарю на проблеми з фертильністю, він виходив у коридор, ловив одного зі своїх найпривабливіших студентів, і його щойно добровільно здана сперма йшла на інсемінацію пацієнтки. Із поширенням ВІЛ у 80-х роках минулого століття така практика припинилася. Тепер сперма перевіряється, заморожується і зберігається при температурі -196°C.

Фертильність стала бізнесом, що швидко розвивається, а банки сперми – ключовою ланкою цього бізнесу, який до 2015 року, за оцінкою Grand View Research – каліфорнійської компанії із вивчення ринку, сягатиме 5 мільярдів доларів. Різниця в законодавстві різних країн інтернаціоналізує цей бізнес і відкриває нові можливості як для постачальників, так і для споживачів. У деяких країнах, наприклад, у Великій Британії чи Голландії, анонімне донорство сперми заборонене законом, а у Франції та Іспанії донори повинні бути анонімні. В Канаді донорам не можна платити, у більшості європейських країн їм можна лише компенсувати витрати, в США не існує жодних обмежень для винагороди. В Гонконгу і Швейцарії лише одружені гетеросексуальні пари мають право використати донорську сперму. У Франції лесбіянки і одинокі жінки виключені і цього списку.  Але, дякуючи сухій заморозці, інтернету та міжнародній доставці, якісна сперма стала хорошим товаром.

Ціни на сперму коливаються від 40 євро до 12000, а буває і 30000 євро за порцію, у залежності від якості матеріалу і рівня надання послуг. Стандартна середня ціна коливається у межах 400-800 євро. Якщо порахувати, що донор отримує близько 80 євро за одну здачу матеріалу, який далі ділиться і може упаковуватися в окремі ємкості, яких може бути до 5 штук, то бізнес залишається вигідним навіть враховуючи всі накладні витрати. Бо некомерційне використання сперми загрожує залишити багатьох бездітних людей і далі розчарованими. Після заснування у Великій Британії національного банку сперми у 2014 році, за два роки було рекрутовано аж 8 донорів.

 

 

Джерело: The business of sperm banks // The Economics. – 14.09.2017  

Коментарі

comments powered by Disqus
повернутися до списку