Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Проведення «круглого столу» на тему «Регіональна політика: європейський вимір» серед представників місцевого самоврядування, депутатів сільських, районних рад Вінниччини та представників місцевого самоврядування Республіки Польща.

статус: реалізований, 30 серпня 2007

23 серпня 2007 року в переддень одного з найважливіших свят для українського народу - Дня незалежності - Міжнародна громадська організація «Україна-Польща-Німеччина», яку очолює Сергій Пилипович Татусяк спільно з Вінницькою обласною державною адміністрацією організувало та провело важливу зустріч у форматі «круглого столу» на тему «Регіональна політика: європейський вимір» серед представників місцевого самоврядування, депутатів сільських, районних рад Вінниччини та представників місцевого самоврядування Республіки Польща.

Приїхало понад 200 керівників та депутатів міських, районних, селищних, сільських рад Вінницької області. Адже питання реформування місцевого самоврядування є основним питанням для наших територіальних одиниць. Проведення цієї реформи сприятиме демократизації, розвитку та впливу на життєдайність населення тієї чи іншої громади.
З польської сторони участь в роботі «круглого столу» взяли керівництво Свєнтокшиського воєводства (маршалек Адам Ярубас, голова сеймику Тадеуш Ковальчик та воєвода Гжегож Банась), делегація гміни Моравіца на чолі з вуйтом Маріаном Бурасом у складі 23 осіб. Саме вуйт гміни Моравіца був ініціатором проведення такого заходу, адже досвід польських друзів, які вже пройшли цей складний, нелегкий шлях, є неоціненним для нашого народу.
Першим виступив Сергій Татусяк. Він привітав присутніх з Днем незалежності України та розповів про новостворену Міжнародну громадську організацію «Україна-Польща-Німеччина», метою якої є активне сприяння розвитку і зміцненню дружби та тісного співробітництва народів України, Польщі, Німеччини, розвиток місцевого самоврядування, стабільність територіальних громад. За час свого існування вищеназвана організація провела низку міжнародних конференцій, зустрічей, налагоджено контакти з німецькими громадськими організаціями, представниками місцевого самоврядування. У кожному обласному центрі вже створено представництво громадської організації, що сприятиме більш активному розвитку міжнародної співпраці на рівні держави.
Виступили представники влади Свєнтокшиського воєводства. Вони розповіли нашим предствавникам місцевого самоврядування про реформу, яка завершилася в Польщі на початку 1999 року.
Самоврядування окремого воєводства – у структурі польської держави - союз місцевої громади, який функціонує у ранзі воєводства, що згідно із законодавством створений для самостійного виконання завдань публічної адміністрації, а також наділений матеріальними засобами, що дозволяють виконати покладені на нього завдання та діяти окремо в інтересах громадян, які проживають на цій території, і не чекаючи вказівок та допомоги зверху, власними зусиллями сприяти розвитку своєї територіально-адміністративної одиниці. Центральним і контролюючим органом самоврядування воєводства є сеймик, до складу якого входять депутати, що обираються в безпосередніх виборах, на чотирирічний термін. Сеймик відповідальний за цивілізаційний розвиток у масштабі воєводства, а значить – за регіональну політику.

Про місцеве самоврядування на рівні гміни розповів вуйт гміни Моравіца Маріан Бурас. Наведемо один приклад: населення гміни Моравіца нараховує 13500 жителів, а річний бюджет складає 12 млн. дол. Порівняно з польською гміною наше село не живе і розвивається, а існує, так як бюджет наших сіл становить в середньому 900 тис. грн. на рік. От і порівняйте, і поміркуйте про доцільність проведення реформи місцевого самоврядування у нас. Коли наша громада буде розпоряджатися своїми коштами сама, а не чекати милостині від центральної влади, маючи в кожному селі, селищі, місті газ, воду, усі необхідні умови для проживання.

Анатолій Балан, сільський голова с. Баланівка не один рік співпрацює з гміною Моравіца, що вагомо впливає на розвиток його територіальної громади. На зустрічі він поділився досвідом, який перейняв разом зі своїми колегами у польських друзів. Це вагомо вплинуло на розвиток с. Баланівка. Міський голова м.Ладижин Валерій Коломєйцев розповів присутнім, наскільки ефективними можуть бути стосунки з іноземними партнерами. Ладижин має у цьому значний досвід, адже активно співпрацює з польським містом Коло, і є першим містом нашої області, влада якого домовилася про підписання угоди про співпрацю з німецьким містом Нойштрелітц. А це новий горизонт для європейського розвитку подільського міста.

На завершення Сергій Татусяк запевнив усіх присутніх, що це не остання зустріч, і в майбутньому заплановано міжнародні конференції, «круглі столи» та програми тижневого стажування наших представників місцевого самоврядування в Польщі та Німеччині. Що дасть можливість зробити наше село найдемократичнішою формою влади в Україні, і побудувати гідне європейське майбутнє як в регіоні, так і в державі загалом.

(більше фото знайдете у фотогалереї)

повернутися до списку