Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Німецький життєустрій – в науку тепличанам

статус: реалізований, 10 листопада 2008

місцевий стадіон екскурсія містом екскурсія містом біля місцевого храму

 

Влітку минулого року Теплицький селищний голова Михайло Рудницький зав’язав міжнародні зв’язки із німецьким містечком Сандхаузен (земля Баден-Вюртемберг). Тоді бургомістр міста Георг Клетті запросив нових друзів з України погостювати у нього.

3-8 листопада 2008 року делегація з 5-ти осіб виїхала до Німеччини. Окрім самого голови, за досвідом до європейських партнерів поїхали директор комунального підприємства м.Теплик, голова спілки роботодавців та приватний підприємець.

– Наше основне завдання тоді було тісніше познайомитися з керівництвом Сандхаузена та побачити систему господарювання міста, – говорить Михайло Рудницький. – Ми краще знаємо життєустрій сусідньої Польщі, але після того, ми познайомилися з німецькою системою, можу чесно сказати: ми відстали від поляків настільки, на скільки поляки від німців. Тобто ми відстали від німців вдвічі більше.

Гостям із Теплика господарі показали освітні заклади – садочок, середню школу та гімназію. Неабияк вразила спортивна інфраструктура населеного пункту: 8 стадіонів (2 зі штучним покриттям), аквапарк, кілька басейнів, тенісний корт та поле для гольфу, – і все це для 14 тисяч мешканців Сандхаузена. Здоровому способу життя тут приділяють особливу увагу. Наприклад, німецькі діти, як школярі, так і дошкільнята, не знають, що таке нормативи. Для них урок фізкультури – це спортивні ігри, розваги, плавання тощо. Принцип “вільне виховання – найкраще виховання” діє майже в усіх освітніх закладах Німеччини.

На прикладі діяльності комунального господарства, очисних споруд, медичних закладів, приватного бізнесу бургомістр Георг Клятті розповів тепличанам, як формується місцевий бюджет. Оскільки Сандхаузен вже має два міста побратими, із Тепликом укласти угоду про побратимство тамтешнє керівництво не має юридичної змоги. Але сторони домовилися про співпрацю обох територіальних громад. Активне сприяння у розвитку цих міжнародних стосунків забезпечуватиме Міжнародне товариство “Україна–Польща–Німеччина”. В найближчих планах партнерів – розвиток нових форм співпраці, а також поїздка теплицьких школярів на літній відпочинок до Сандхаузена.

– З того, що я побачив у Німеччині, я зробив висновок: там створені всі умови для життя і праці громадян. І що головне – там держава працює на людину, а не навпаки, як у нас. Тож потрібно більше їздити до Європи і брати все краще на озброєння, – резюмує Михайло Рудницький.


повернутися до списку