Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Вінницький обласний осередок Товариства долучився до проекту «Igma-Femina»

16 грудня 2016

Вже понад рік триває співпраця МГО «Україна-Польща-Німеччина» та Folkuniversitetet Швеції. Так із жовтня 2016 року стартував новий проект «Скорочення відстані до освіти/ринку праці для жінок-мігрантів та переселенців шляхом гендерних консультацій та стратегій місцевої співпраці» або «Igma-Femina». Проект реалізується за підтримки Європейської комісії в рамках комплексної програми освіти, підготовки кадрів, молоді і спорту «Еразмус+».

Координує великий проект Folkuniversitetet, а цільовими країнами є: Швеція, Велика Британія, Греція, Нідерланди та Україна. Єдиний офіційний український партнер проекту – Вінницький обласний осередок МГО «Україна-Польща-Німеччина». Головною метою проекту є підвищення доступності жінок-мігрантів та переселенців до освіти і виходу на ринок праці з урахуванням гендерних аспектів.

12-13 грудня в м. Уппсалі (Швеція) відбулася перша транснаціональна зустріч партнерів проекту, де були представники усіх країн-учасниць. Делегація ВОО МГО «Україна-Польща-Німеччина» обговорили основні напрямки діяльності на наступні три роки. Менеджер проекту від Folkuniversitetet Євгенія Аверхед розповіла про хід розробки інтелектуальних результатів, загальне планування проекту та обов’язки партнерів у ньому. Координатор проекту в Україні, голова МГО «Україна-Польща-Німеччина» Сергій Татусяк подякував партнерам з Folkuniversitetet за можливість реалізовувати вже другий спільний проект.

– Проекти іgma, які напрацьовані шведським «Фолькуніверситетом», не є новиною для країн Європейського Союзу та України. «Igma-Femina» – це четвертий міжнародний проект «Фолькуніверситету», але Україна залучена до них удруге. Головна інноваційність цих проектів полягає у методологічній підтримці покращення послуг фахівців та організацій, що працюють у сфері працевлаштування на рівні регіону. Попередні проекти показали свій результат та ефективність. Впевнений, що «Igma-Femina» не буде винятком, - зазначив Сергій Татусяк.

У підсумку проекту його основними інтелектуальними продуктами стануть:

·        Національні звіти (доповіді) про поточних стан послуг для жінок-мігрантів та переселенців з фокусом на аналіз гендерної проблематики.

·        Загальноєвропейське керівництво для включення гендерного підходу як частини міграційної політики/інтеграції.

·        Методологія Igma-Femina для співпраці локальних мереж зацікавлених сторін, які працюють у сфері працевлаштування жінок-мігрантів та переселенців.

·        Два навчальні курси: один для осіб, які приймають рішення у сфері здійснення міграційної політики, і другий – для фахівців у сфері працевлаштування та освіти.

·        Матеріали із поширення інформації про проект.

Голова ВОО МГО «Україна-Польща-Німеччина» Олексій Гаврилов зауважив, що наразі, на початковому етапі проекту важливим є формування регіональної мережі зацікавлених організацій, які будуть залучені до нього.

Це державні структури, громадські організації, заклади освіти та асоціації роботодавців, які працюють у сфері працевлаштування жінок-мігрантів та переселенців. Не менш важливим є створення фокус-групи з представників цільової групи проекту задля того, аби з їхньою участю максимально об’єктивно проаналізувати поточний стан послуг із працевлаштування та освіти. Саме правильний аналіз має дати підґрунтя для ефективної розробки усіх інших інтелектуальних продуктів проекту, - наголосив Олексій Гаврилов.

Асистент координатора проекту в Україні Анастасія Ланова зазначила, що усі інтелектуальні продукти, розроблені в рамках проекту, будуть апробовані та адаптовані на Вінниччині.

– Методологія «Igma-Femina» та навчальні програми будуть протестовані у пілотних тренінгах для представників майбутньої мережі зацікавлених сторін у Вінницькій області. Це головний практичний аспект проекту, адже навчання проходитимуть реальні фахівці, які консультують із питань працевлаштування та надають освітні послуги жінкам-мігрантам та переселенцям, - розповіла Анастасія Ланова.

Крім проекту «Igma-Femina», Folkuniversitetet та МГО «Україна-Польща-Німеччина» працюють над підготовкою нових концептів міжнародних проектів.


повернутися до списку