Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

МГО «Україна-Польща-Німеччина» стало співорганізатором Вінницького регіонального форуму бізнесу

27 травня 2016

У Вінниці 27 травня відбувся Вінницький регіональний форум бізнесу за участі підприємців, влади та громадянських діячів, а також представників міжнародних організацій, радників з економічних питань, керівників міжнародних місій та іноземних інвесторів.

Співорганізаторами форуму виступили Міжнародне товариство «Україна-Польща-Німеччина» і  Єврорегіон «Дністер». Ініціатори зазначають, що Вінницький регіональний форум бізнесу мав на меті об’єднати підприємницьких людей, які прагнуть подолати соціально-економічну кризу в Україні. За словами голови організаційного комітету форуму бізнесу Миколи Ільчука, для цього у Вінниці буде створена організаційна група, в яку увійде оргкомітет щодо вирішення цих питань.

Народний депутат України, співорганізатор об’єднання «Українська бізнес-ініціатива» Сергій Тарута вважає, якщо бізнес буде консолідованим, то й економіка буде розвиватися.

– Попередній уряд жив сам по собі, а бізнес виживав як міг, взагалі була відсутня економічна модель і, на жаль, ми весь час намагаємося врятувати ситуацію не за рахунок розвитку нашої економіки, а постійно просимо кошти в МВФ і західних банках. Зараз нам потрібна довіра. Новий уряд з бізнесом вже неодноразово зустрічався, адже їм потрібно опиратися на реальний сектор, звідти будуть іти правильні сигнали того, що робити. Ми домовилися, що буде перезавантаження між бізнесом і урядом, повністю буде оновлена Рада підприємців, де будуть представники великого бізнесу. Потрібно вирішити два основних питання, які на сьогодні постають. Це – прийняття нового суспільного договору та нового плану економічного розитку, – сказав С.Тарута

Лідер «Української бізнес-ініціативи» додав, що щороку в Україні 60-80 млрд. грн. прибутку отримує тіньовий бізнес. І, на думку політика, частина цього величезного ресурсу могла б надходити у державну скарбницю, якби бізнес та влада знайшли компроміс.

Голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій зазначив, що Вінницька область має позитивні результати розвитку серед інших регіонів України, а місто Вінницю визнано найкращим місцем для проживання.

– Сьогодні є важливим пошук шляхів розвитку України і, зокрема, Вінницького регіону. Насправді, в країні, попри всі негаразди, завдяки підтримці міжнародних фінансових організацій, вдалося застабілізувати макроекономічну ситуацію. Ми спостерігаємо поступове відновлення довіри інвесторів, але проблема в тому, що після макроекономічної стабілізації повинен наступити другий крок, пов'язаний з пожвавленням споживчих настроїв, пожвавленням ділової активності. Тому що девальвація – це погано для споживачів, для тих, хто брав валютні кредити, але це дуже потужний стимул для експортерів, це потужний стимул для інвестицій. Але до початку 2016 року стагнація української економіки продовжувалася, бізнес перебував у дрімучому стані, – сказав Коровій..

Згідно з програмою форуму, відбулося два пленарних засідання. Перше – з питань аграрної сфери, енергетики, промисловості та освіти. Серед спікерів – голова Українського державного фонду підтримки фермерських господарств Іван Слободяник, голова ради обларгоб’єднання «Вінницька рада сільгоспвиробників» Микола Панасюк, голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Вінницької області Інна Кухарчук, народний депутат Олександр Домбровський, директор з виробництва та розвитку інфраструктури КО «Вінницяоблтеплоенерго» Ігор Луценко, директор ТОВ «Літинський м’ясокомбінат» Анатолій Кутинський, ректор Вінницького національного технічного університету Володимир Грабко, проректор з наукової роботи Донецького національного університету Ілля Хаджинов та інші.

Окреме пленарне засідання було присвячене питанням ролі громадського сектора у розвиткові бізнесу. У цій частині свою позицію доносили представники громадських організацій. Голова МГО «Україна-Польща-Німеччина» Сергій Татусяк зауважив, що подібні бізнес-форуми мають відбуватися на постійній основі, тоді буде результат.

Суспільство України випереджає на покоління нашу політичну еліту. Тільки вдумайтеся в ці слова, а насправді воно так і є. Сьогодні в цьому залі зібралися громадсько активні люди, ті люди, які є патріотами нашої держави. Я впевнений, що жодна область не має таких комунікацій, як наша. Ми повинні продовжувати, тому такі форуми мають бути постійно діючими, в онлайн-режимі, щоб і територіальні громади почули ті методи та шляхи вирішення проблем. Якщо цього не буде наш проект буде просто знівельований, – сказав С.Татусяк.

У підсумку учасники форуму затвердили план невідкладних заходів щодо подолання кризової ситуації в економіці України і створили Вінницьку регіональну стратегічну раду, яка має стати майданчиком співпраці влади, бізнесу та громадськості. До цієї ради увійшли 12 учасників форуму, які відтепер будуть налагоджувати діалог чиновників та підприємців на Вінниччині.


повернутися до списку