Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Самоврядний проект, який реалізувало Товариство з поляками, діє вже 3 роки

24 квітня 2015

 

23 квітня Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування (ВОАОМС) відзначала 3-річчя своєї діяльності. З цієї нагоди у Вінниці було проведено круглий стіл, де представники Асоціації і партнери підбивали підсумки чергової річниці.

Відкриваючи захід, голова ВОАОМС, голова МГО «Україна-Польща-Німеччина» Сергій Татусяк подякував польським партнерам за те, що 3 роки тому проект став можливим.

– Хочу вкотре подякувати нашим польським друзям: із Великопольського центру освіти і курсів самоврядування (Познань) і Міністерству закордонних справ, а саме – програмі «Польська допомога», завдяки яким став можливим проект зі створення Асоціації, – сказав Татусяк.

Він нагадав, що грант програми «Польська допомога» МЗС Польщі тоді виграв Вінницький обласний осередок Міжнародного товариства «Україна-Польща-Німеччина» спільно з Великопольським центром освіти і курсів самоврядування (Познань). Розмір гранту становив близько 90 тис. дол., які пішли на організаційну роботу, матеріально-технічне забезпечення, просвітницьку діяльність тощо.

Свій рух Асоціація розпочинала з 53 членів, а нині об’єднує довкола ідеї реформування місцевого самоврядування і розвитку самодостатніх територіальних громад 498 сільських, селищних, міських, районних і обласну ради (із 735 існуючих в області). Як зауважують експерти, ВОАОМС – це єдина унікальна громадська організація, яка якнайширше представляє інтереси самоврядної гілки влади Вінниччини. Протягом 3-х років діяльності пріоритети асоціації не змінилися, наголошує Сергій Татусяк.

– Вінниччина була флагманом у розбудові місцевого самоврядування ще задовго до створення Асоціації. Але саме Асоціація зробила нашу діяльність організованою, зв’язала усі контакти, усі напрями в єдину систему. Ми отримали змогу висловлювати колегіальну думку багатьох рад, голів, депутатів єдиними ініціативами і пропозиціями. Крім того, нам стало простіше координувати нашу роботу з органами державної влади, як в регіоні, так і на державному рівні; з громадськими організаціями, іноземними партнерами, фондами й інституціями, – зазначив голова Асоціації.

До рекомендацій і пропозицій організації мусять дослухатися органи виконавчої влади Вінниччини і центральна влада, вважає голова обласної Ради Сергій Свитко. Адже Асоціація представляє узагальнену думку півтисячі місцевих рад області.

– В реаліях сучасної України дуже важливо побудувати громадянське суспільство, чим і займається асоціація органів самоврядування Вінниччини. Іншого шляху демократії нема – його пройшли всі народи Європи, – сказав Свитко.

Попри те, що асоціація вже другий рік знаходиться в самостійному плаванні, – з польськими партнерами зв’язок не втрачено. Західні сусіди наразі надають методичну, консультативну, просвітницьку допомогу; приймають вінницькі делегації на навчальні семінари, тренінги; долучаються до спільних проектів і укладають угоди про співпрацю з нашими територіальними громадами.

Особисто подякувати партнерам із Познані, потиснути їм руку вінницькі самоврядці зможуть вже 15 травня у Вінниці під час круглого столу з питань реформи місцевого самоврядування. Як повідомив голова ВОО МГО «Україна-Польща-Німеччина» Олексій Гаврилов, захід організовують спільно Міжнародне товариство і Асоціація, які наразі працюють як партнери.

– Те, що за 3 роки робота Асоціації не зійшла нанівець, а розвивалася, говорить про те, що при створенні ми заклали правильний фундамент, – сказав Гаврилов.

Ефективності ВОАОМС особливо додає регіональний ресурсно-інформаційний центру розвитку громад «Громади Вінниччини», який очолює Андрій Кавунець. Цей структурний підрозділ Асоціації займається питаннями залучення у територіальні громади позабюджетних коштів на розвиток. Так, у 2014 році центром було підготовлено грантових проектів на суму понад 80 млн. грн., з яких більше 40% було підтримано.

– Результати нашої роботи – не віртуальні. Це – реальні гроші, які йдуть на розвиток громад, на покращення життя жителів громад, – підкреслює А.Кавунець.

Наразі обласний центр сприяє створенню подібних ресурсних організацій у районах Вінниччини. А віднедавна локальні ресурсні центри почали створюватися на базі вищих навчальних закладів Вінниці. 


повернутися до списку