Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Товариство бере участь у проекті з відновлення Палацу Грохольських-Можайських за кошти ЄС

20 лютого 2015, автор Із сайту "Інформаційна Вінниччина"

Громада Вінницького району виграла 300 000 євро на розвиток зеленого туризму. Ці кошти підуть на реалізацію  проекту «Туризм – запорука динамічного соціально-економічного розвитку громад» в рамках програми Європейського Союзу «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні». Партнером проекту виступило Міжнародне Товариство «Україна - Польща - Німеччина».

Метою проекту є створення сприятливих умов для розвитку економічного потенціалу Вінницького району шляхом відродження туристичної зони. Це, в свою чергу, стимулюватиме розвиток малого і середнього бізнесу, включаючи екотуризм. Реалізація проекту відбудеться за сприяння наглядового органу Європейського Союзу – Єврокомісії і тримаватиме 2 роки.

В рамках проекту буде реконструйовано Палац Грохольських-Можайських, що знаходиться у смт Вороновиці Вінницького району. Передбачається повне відновлення фасаду будинку, часткова відбудова історичного парку зі старими деревами та реконструкція державного музею космонавтики України, який функціонує з 1971 року.

За словами координатор проекту Юрія Царука, передбачено також проведення навчальних заходів: семінарів та лекцій для всіх небайдужих до культурної спадщини рідного краю.

– Мені здається, що на Поділля туристи мають їхати, орієнтуючись не лише на готелі і ресторани, а, насамперед, на унікальну історію, автентичні традиції, оригінальні пам’ятки. Саме на це спрямований наш проект, саме цього ми хочемо добитися в результаті. Щоб до палацу-музею Грохольських-Можайських у Вороновиці ходило не 2 тисячі відвідувачів в рік, а 20 тисяч. І щоб це були не тільки групи вінницьких студентів чи учнів, а й гості з усієї України та іноземці, які повернуться до себе на Батьківщину і розказуватимуть про Вороновицю, роблячи їй найкращу рекламу, – прокоментував керівник проекту Юрій Царук.

Він каже, що проект має пришвидшити процес вдосконалення самоорганізації громад та активізувати їхню участь у вирішенні місцевих питань. Крім того, за результатами проекту планується зростання туристичного напливу, а також підвищення інвестиційної привабливості району. А це - зменшення безробіття, створення нових робочих місць і додаткове наповнення місцевих бюджетів.

Довідка: Палац Грохольських-Можайських було побудовано в стилі раннього класицизму в 1770-1777 рр. Архітектурні прийоми будівництва запозичені з італійської архітектурної епохи Палладіо - палаци з легко вигнутими боковими крилами. Схема палацу – основний об’єм палацу з портиком та фронтоном, який доповнюється з боків галереями і павільйонами. Можливим архітектором палацу був Д.Мерліні, який у 1774-1777 роках був королівським архітектором, розробляючи проекти палаців польських магнатів, що проживали в Україні.

 


повернутися до списку