Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

ВІЗИТ ДО ПОЛЬСЬКИХ ПАРТНЕРІВ: ПІДПИСАНІ УГОДИ І ДОМОВЛЕНО ПРО НОВІ

13 лютого 2015

З 1 по 6 лютого офіційна делегація в складі голови ВОО МГО «Україна-Польща-Німеччина» Олексія Гаврилова та директора Ресурсно-інформаційного центру розвитку громад «Громади Вінниччини» Андрія Кавунця на запрошення партнерів відвідали Республіку Польща, де провели низку переговорів щодо розвитку українсько-польської співпраці.

Нова угода з давнім партнером

Розпочався візит із зустрічі партнерів із Польщі, України та Грузії в місті Унейов Лодзінського воєводства. Унейов, маючи статус термального міста-курорту, особливу увагу приділяє власній промоції як на території Польщі, так і в інших країнах. Тому під час офіційної зустрічі з мером міста Йозефом Качмареком обговорювалися напрямки розвитку існуючих контактів та пошук нових напрямків міжнародної співпраці. Активну роль в цьому відіграє Конінське відділення Польського меліораційного товариства, яке очолює давній партнер Товариства «Україна-Польща-Німеччина» Зенон Сівінські. Саме завдяки його ініціативам свого часу розпочалася співпраця Вінниччини з Великопольським воєводством, а в 2013 році він допоміг в встановленні контактів з грузинськими партнерами.

Під час цієї зустрічі було обговорено низку потенційних тем для проектів, в тому числі і в рамках міжнародних грантових конкурсів. Наприкінці зустрічі було підписано офіційну угоду про співпрацю між Конінським відділенням Польського меліораційного товариства та Ресурсно-інформаційним центром «Громади Вінниччини».

Цікавим моментом зустрічі стало ознайомлення с туристичним та рекреаційним потенціалом Унейова. Практично на кожному обʼєкті можна було побачити інформаційну табличку, яка свідчила про залучення коштів в рамках програми Європейського Союзу «Європейський Фонд Регіонального Розвитку». Але найбільше вразила загальна сума бюджету проекту, який мав назву «Терми Унейова – Регіональний марковий продукт курортного туризму» - більше 105 мільйонів злотих (приблизно 25 мільйонів євро), з яких 90 мільйонів (86%) було профінансовано з коштів ЄС. Ось такі проекти – реальний приклад позитивного досвіду Польщі у залученні європейських коштів і створенні нових робочих місць. Адже зараз Терми Унейова відвідує більше 600 тисяч туристів щороку, а це – потужний механізм розвитку всієї громади.

ВЦОіКС і «Громади Вінниччини» – готуємо угоду про співпрацю

Наступна зустріч відбулась в м.Познані, в офісі багаторічних партнерів – Великопольському Центрі Освіти і Курсів Самоврядування. Участь в зустрічі, крім керівництва ВЦОіКС, взяв Анджей Поравський – представник Асоціації Міст Польщі. Також він є секретарем постійно діючої Комісії співпраці Уряду та органів місцевого самоврядування Польщі, а також входить до числа експертів, які консультують процес реформ в Україні.

Під час зустрічі були обговорені напрацювання Вінниччини в реформуванні системи місцевого самоврядування з використанням польського досвіду, спільні проекти з обміну досвідом між самоврядцями обох країн. Обговорили і сучасний стан просування реформ в сфері децентралізації влади та залучення до цього процесу представників місцевих громад. Пан Анджей порадив негайно ініціювати від імені Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування питання про створення в Україні аналогічної комісії з питань співпраці уряду і самоврядців. На його думку, саме це сприятиме більш ефективному врахуванню потреб територіальних громад в процесі реформ.

Учасники зустрічі також обговорили можливості і напрямки подальшої співпраці та підготовки спільних проектів, в тому числі і підписання угоди про співпрацю між ВЦОіКС і Ресурсно-інформаційним центром «Громади Вінниччини».

У Коло готують гумдомопогу для Калинівки

Далі делегація завітала до міста Коло. Кольський повіт активно співпрацює з українським партнером – Калинівським районом. Зокрема, відбувалися обміни самоврядців, творчих колективів, спортивних команд. Завдяки ініціативі керівника пожежної служби в Кольському повіті Роберта Кропідловського було підготовлено масштабний проект зі створення добровільних пожежних дружин у Калинівському районі, але, на жаль, проект було зупинено через погіршення ситуації в Україні.

Втім, співпраця продовжується, і Кольський повіт виступив з новою ініціативою. А саме: головний лікар повітового госпіталю пані Барбара Грачик-Малінська готова передати в Калинівську ЦРЛ близько 50-ти функціональних ліжок і шафок. Ця гуманітарна допомога необхідна Калинівській лікарні для доукомплектування палат у відповідності до сучасних вимог. Наразі гуманітарна допомога готується до відправки в Україну. Розглядаються можливості і передачі медичного обладнання для українських лікарів.

Ще одна угода – заділ на співпрацю

Наступні зустрічі відбулися у Сьвєнтокшиському воєводстві. Перша – у Національному товаристві підтримки підприємництва. Це потужна громадська організація, яка сприяє розвитку малого та середнього бізнесу в Польщі і здійснює свою діяльність вже у 13-ти регіональних представництвах. Голова НТПП Марек Міка висловив свою готовність як до подальшої спільної роботи в сфері реалізації міжнародних проектів, так і в наданні підтримки у встановленні контактів між підприємцями обох країн, з метою вивчення «кращих практик». НТПП зараз створює бізнес-інкубатор в м.Конське і готове ділитися своїм досвідом з українськими колегами. Під час зустрічі голова НТПП Марек Міка та голова Ресурсно-інформаційного центру «Громади Вінниччини» підписали угоду про співпрацю.

Після цього в м.Кельце відбулася зустріч в офісі регіонального відділення Фонду розвитку місцевої демократії (FRDL). Зустріч відбувалася за участі представників Маршалковської управи Сьвєнтокшиського воєводства та була присвячена розвитку співпраці між партнерськими регіонами. Голова FRDL у Кельце Агнешка Мігонь висловила свою готовність до подальшої співпраці та підготовки спільних проектів, пріоритетними з яких було визначено підтримку реформи місцевого самоврядування в Україні та обміни досвідом між самоврядцями обох країн.

Встановлення співпраці між селами і фондами

Наступну зустріч організували в Сташувській повітовій раді. Сташувський повіт активно співпрацює з кількома громадами Вінницької області, як в сфері творчих та молодіжних обмінів, так і в розвитку бізнес-середовища та інших. Під час зустрічі з керівництвом повіту та старостою Міхалом Скотніцькі було обговорено подальші спільні заходи та проекти. Було також підписано і угоду між Сташувським повітом та Ресурсно-інформаційним центром «Громади Вінниччини» про спільну діяльність в сфері грантової роботи.

Завершився візит в м.Криниця-Здруй. Місто є давнім партнером м.Хмільника, з яким реалізовує низку спільних проектів та обміни творчими колективами. Ця співпраця буде розширюватись, адже під час зустрічі з мером гміни і міста Криниця-Здруй Даріушем Реско українська сторона передала йому офіційний протокол про наміри щодо встановлення партнерських контактів між селом Степашки Гайсинського району та селом Тиліч на території гміни Криниця.

також в Криниці потужно діє Фундація Польсько-словацько-української дружби «Братерство», яка виступає ініціатором низки спільних проектів. Зокрема, в 2014 році відбулось два обміни дитячими колективами в рамках проекту Національного центру культури в Варшаві, а на даний час на розгляді знаходиться ще декілька спільних проектів на 2015 рік. Вже наприкінці лютого відбудеться перший в цьому році спільний проект – візит делегації музичної школи м.Вінниці, вихованці якої виступлять з низкою концертів на території гміни Криниця-Здруй. Крім того, «Братерство» веде активну підтримку учасників АТО, регулярно передаючи українській стороні гуманітарну допомогу та приймаючи на реабілітацію воїнів АТО і їхніх дітей. Спільно з представниками «Братерства» українська сторона обговорила кілька нових напрямків співпраці, в тому числі і в рамках проектів Вишеградського Фонду, який зараз опікується проведенням реформ в Україні.

Отож, програма візиту вінницької делегації до своїх польських партнерів була насиченою і результативною. Напрацьовано багато спільних ідей, обговорено теми майбутніх проектів. Наразі увага зосереджена на пошуку можливостей для реалізації цих проектів.

 

 


повернутися до списку