Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

У Вінниці учасники програми «Доступна європейська освіта» зустрілися з абітурієнтами

29 грудня 2014

В українських студентів, що навчаються у польських вишах, тривають різдвяні канікули. Скориставшись цією нагодою, координатори програми «Доступна європейська освіта» Міжнародного товариства «Україна-Польща-Німеччина» організували зустріч із ними для нинішніх старшокласників вінницьких шкіл.

26 грудня в офісі Товариства відбулося спілкування про особливості навчання в Польщі, соціальної адаптації, побут студентів тощо. Ця інформація є надзвичайно корисною для школярів, які планують вступати до польських вишів у 2015 році за програмою «Доступна європейська освіта».

Студенти чесно зізналися, що особливо важко навчатися у Польщі перші місяці, допоки проходить адаптація. Враховуючи це, польські викладачі та місцеві студенти ставляться з розумінням до іноземців, які мають певний мовний і ментальний бар’єр. Також допомагають куратори програми «Доступна європейська освіта», які є у кожному місті, де навчаються українські студенти.

Ті, хто навчається у сусідній державі вже кілька років, хвалилися своїми успіхами не лише в навчанні. Багато старшокурсників, навчаючись, уже працюють за фахом. Деякі відкрили власний маленький бізнес, придбали автомобілі.

А зі студентом Богданом Кучмою на зустріч прийшла його мама і розповіла, як виглядає ситуація з боку батьків. Син захотів навчатися за кордоном ще у восьмому класі, коли виграв конкурс, що проводило для школярів Товариство «Україна-Польща-Німеччина», і був нагороджений поїздкою до Польщі. З того часу вступ до польського вишу став для нього пріоритетом.

Мрія Богдана здійснилася – він став студентом першого курсу Краківського педагогічного університету. А оскільки до цього хлопець закінчив ще й художню школу і має хист до мистецтва, то паралельно знайшов роботу у цій сфері.

Таких «історій успіху» дуже багато. Але, кажуть студенти, секрет у всіх один: багато працювати, використовувати кожну хвилину і нагоду для реалізації своїх планів, використовувати набуті контакти.

Вінницькі абітурієнти висловили захоплення перспективою навчання у Польщі. Багато хто з них вже готуються стати учасниками програми «Доступна європейська освіта».

 


повернутися до списку