Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Подільський ярмарок проектів 2013

На Вінниччині вже стало традицією відзначати День Європи міжнародними форумами, котрі щоразу збирають понад півтисячі учасників не тільки з України, а й з країн Європи та СНД.

Цьогорічна науково-практична конференція на тему «Збалансований розвиток громад -- основа формування державної стратегії регіонального розвитку до 2020 року» була особливою. Адже у Вінниці вперше відбувся «Подільський ярмарок проектів» -- обласна відкрита виставка-презентація соціальних проектів органів місцевого самоврядування та громадських організацій, що направлені на вирішення проблем розвитку територій.

Один з механізмів виконання цих завдань -- залучення на реалізацію проектів грантових коштів вітчизняних та міжнародних фондів-донорів. Саме для цього на «Подільський ярмарок проектів» було запрошено близько 20 представників організацій-грантодавців Європи, Сполучених Штатів Америки й України.

Зокрема, це: Фонд сприяння демократії посольства США, швейцарський проект DESPRO в Україні, Проект USAID США, Національний комітет AIESEC в Україні, Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні», Проект «Підтримка політики регіонального розвитку України», Міжнародна благодійна організація «Добробут громад».

27 районів Вінниччини та 6 міст обласного значення презентували їм свої проекти та вели переговори з донорами щодо подальшого співфінансування. Тематика проектів -- найрізноманітніша: від звичайного ремонту дитячих садків і будинків культури -- до запровадження велосипедного руху та екологічних розробок.

Вони були розподілені на групи за кількістю коштів, потрібних на реалізацію. В групі до 100 тисяч гривень громади пропонували здебільшого вивчення закордонного досвіду, навчання, здобуття кваліфікації.

Так звані «м'які» проекти (до 1 мільйона гривень) передбачали певні інфраструктурні втручання -- ремонти закладів освіти, культури, охорони здоров'я, вуличне освітлення, водопостачання тощо.

«Тверді» гранти з кошторисом понад 1 мільйон гривень спрямовані на будівництво або відновлення очисних споруд, полігонів для складування сміття, облаштування парків, створення зон відпочинку, відкриття навчально-виховних комплексів.

Всього на ярмарок учасники надіслали 105 концепцій.

Позитивно оцінили грантову діяльність територіальних громад регіону голова обласної Ради Сергій Татусяк,голова обласної державної адміністрації Іван Мовчан, Вінницький міський голова Володимир Гройсман.

А також радник Президента України, керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України Марина Ставнійчук та ще кількасот гостей ярмарку.


повернутися до списку