Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Приїзд до Вінницької області делегації Асоціації агро туристів господарства.

статус: реалізований, 10 жовтня 2008

6-9 жовтня Вінниччину відвідала делегація (18 осіб) представників агротуристичних господарств Великопольського воєводства Республіки Польща.

Гості виявили бажання ознайомитися з діяльністю господарств сільського зеленого туризму в області, яких у регіоні нині діє вісімнадцять. Також візитери провели тематичні зустрічі зі студентами двох Вінницьких державних вишів – аграрного та педагогічного університетів. Організацію приїзду та програму перебування поляків на Вінниччині забезпечило Міжнародне товариство “Україна–Польща–Німеччина” та Вінницька обласна організація Всеукраїнської екологічної ліги.

– Ми раді сприяти двосторонній співпраці обох країн в сфері екології, – зазначив голова обласної організації товариства Олексій Гаврилов. – В цьому напрямку товариство тісно співпрацює з Всеукраїнською екологічною лігою. Тільки цього року ми обмінялися кількома профільними делегаціями, провели спільні конференції та олімпіади серед школярів та студентів, переможці яких їздили до Польщі.

Два дні польська делегація, розділившись на групи, працювала у районах, де нині діють осередки зеленого сільського туризму. Зокрема, в смт Браїлів Жмеринського району, с.Гайове Барського району, с.Бернашівка Могилів-Подільського району та смт Муровані Курилівці.

– Ваш агротуристичний бізнес робить перші кроки. Ми були у такому ж становищі, коли починали у 1992 році, – поділилася враженнями Ельжбета Дренська, представник Великопольського осередку дорадництва в сільському господарстві. – Зараз держава вам не допомагає, але ви не покидайте початого – просто виділіть 1-2 кімнати у власному помешканні для туристів, залучіть до роботи рідних, зробіть собі рекламу – і справа піде.

Взагалі перші кроки сільський зелений туризм у Вінницькій області зробив у 2000 році в Барському районі з ініціативи Оксани Бас. Тоді був зареєстрований Барський осередок спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні – центр відпочинку "Подолянка". Нині пані Бас очолює Вінницький обласний осередок спілки.

Для стабілізації агротуристичного бізнесу потрібно не менше 10 років, вважають польські експерти, маючи на увазі власний досвід. На прес-конференції для місцевих ЗМІ гості розповіли, як самі вчилися цій справі у німців та французів, думали, що за 20 років не досягнуть подібних результатів, а вийшло за 10. Польські бізнесмени не приховували від журналістів ні своїх податків, ні прибутків.

– Усе залежить від кількості відвідувачів на рік, – розповів голова Асоціації агротуристичних господарств Великопольщі Анджей Чайковський. – Середня ціна перебування в наших господах 50-70 злотих на добу, включаючи 3-разове харчування. В середньому протягом року одне господарство приймає 100 туристів – це 60-70% від того, скільки воно може прийняти. І, як в будь-якому іншому виді туристичного бізнесу, у нас є мертві сезони.

Польські фахівці погодилися дистанційно консультувати вінницьких колег з питань розвитку їхнього сімейного бізнесу. А також домовилися про візит українців до Польщі – попередньо у квітні наступного року.

Місце:Вінницька область
Дата: 6-09.10.2008р.


повернутися до списку