Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Участь в конференції у гміні Льонд Великопольського воєводства.

статус: реалізований, 29 вересня 2008

Польські екологи працюють під гаслом “Запроси природу до себе в дім”

20-27 вересня Польське меліоративне товариство Великопольського воєводства на чолі із Зеноном Сівінським приймало у себе делегацію у складі працівників Вінницького обласного відділення “Всеукраїнської екологічної ліги” та Вінницького державного аграрного університету. Подоляни їздили до сусідів переймати їхній досвід впровадження в життя нетрадиційних та відновлювальних джерел енергії. Організувало поїздку Міжнародне товариство “Україна–Польща–Німеччина”, яке очолює Сергій Татусяк.

Програма перебування нашої делегації умовно поділялася на теоретичну та практичну частини. З теорією вінничани мали можливість ознайомитися на профільному семінарі у місті Льонд, який організував тамтешній Центр екологічної освіти. Але більшість часу гості присвятили безпосередньому відвідуванню об’єктів, які використовують для свого функціонування “чисту” енергію.

Наприклад, унікальний спосіб обігріву помешкань використовують у містечку Унеюв: там з глибини 5 км качають термальну воду (+700С), яка вже на поверхні своїм теплом нагріває технічну воду, не змішуючись з нею, і повертається знову у надра землі. Польські експерти стверджують, що такий спосіб можливо запровадити й в Україні, адже тектонічний розлом, з якого черпають термоводу в Унеюві простягається на територію сучасної Західної України.

Але найпопулярнішим способом здобуття нетрадиційної енергії у Великопольському воєводстві на сьогодні є вітрова. Вітряки із сучасним обладнанням здатні забезпечувати енергією одночасно кілька об’єктів. А окуповується така підстанція за 4-7 років (в залежності від обладнання). Бачила вінницька делегація в дії також сонячні батареї, брикетовану солому та гранульовану тирсу. Цікаво, що таким раціоналізаторством у Польщі займаються переважно приватні структури, держава лишень дотує такі ініціативи – 60% вартості проекту. Польські новатори запевняють, що їхні методики енергозабезпечення доступні й для Україні, адже клімат та природні ресурси наших держав ідентичні.

Загалом зустріч українських і польських екологів завершилася підписанням угоди між Вінницьким обласним відділення “Всеукраїнської екологічної ліги” та повітом Коло про співпрацю та розробку спільних проектів з охорони довкілля. А Вінницький державний аграрний університет та природничий університет м.Познань підписали протокол намірів щодо співпраці.



Місце: гміна Льонд Великопольського воедства, Польща
Дата: 20-27.09.2008р.

повернутися до списку