Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Європа очима журналістів

статус: реалізований, 26 серпня 2010

Цьогоріч вчетверте редактори провідних засобів масової інформації Вінниччини переймали досвід роботи своїх колег у країнах Євросоюзу та знайомилися з устроєм та функціонуванням європейських інституцій в цілому.

Десятиденний навчально-методичний візит наших медійників у Польщу, Німеччину, Чехію, Брюссель став можливим, завдяки реалізації грантової програми Управління з питань внутрішньої політики, у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької облдержадміністрації, що, відповідно, фінансується з обласного бюджету.

Конкурс, який проводиться в рамках програми, кілька років поспіль виграє Вінницький обласний осередок Міжнародної громадської організації «Україна–Польща–Німеччина». Нинішній проект називався «Європейський досвід розбудови громадянського суспільства очима журналістів».

– Такий досвід для українських журналістів, а особливо для представників регіональних ЗМІ, є дуже важливим. Під час поїздки вони можуть наочно побачити і порівняти, як працюють державні, громадські і комерційні європейські медіа-ресурси; як взагалі вони функціонують в незалежній Європі, – говорить голова ВОО МГО «Україна–Польща–Німеччина» Олексій Гаврилов.

Отож з 25 липня по 3 серпня вінничани встигли побувати у редакціях польського радіо, телебачення та газети; у Німеччині спілкувалися із редактором часопису, що виходить з 1890 року; у Чехії їх зустрічали в офісі російської служби чеського радіо, яке функціонує вже 80 років.

Особливо змістовною була програма перебування у Брюсселі, де гості з Поділля відвідали Дім Східної Польщі (представництво східних регіонів Польщі при Єврокомісії), працівники якого розповіли, за допомогою яких механізмів вони мають змогу відстоювати інтереси східної Польщі в ЄС. У Європарламенті з нашими земляками спілкувалися представники прес-служби Єврокомісії, втім, розмова стосувалася не тільки діяльності ЗМІ, а й Європейського Союзу загалом.

– Після таких змістовних зустрічей ми зробили висновки, що українські ЗМІ можуть працювати так само, як європейські, в плані відстоювання принципу свободи слова, формування суспільної думки, донесення основних меседжів до громадськості. Але нам ще дуже далеко до європейських колег-медійників в плані матеріально технічного забезпечення, – зазначив Олексій Гаврилов.

Він також запевнив, що товариство «Україна–Польща–Німеччина» й надалі реалізовуватиме проекти, спрямовані на навчання й просвітництво представників ЗМІ, освітян, органів місцевого самоврядування.


повернутися до списку