Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Відбувся перший в цьому році візит 40-особової делегації до Польщі

статус: реалізований, 15 квітня 2011

26-31 березня 40-особова делегація представників органів виконавчої влади і місцевого самоврядування Вінниччини перебували у Великопольському воєводстві Республіки Польща.

Даний навчально-методичний візит став першим в цьому році в рамках співпраці Вінницького обласного осередку МГО «Україна-Польща-Німеччина» та Великопольського центру освіти і курсів самоврядування (ВЦОіКС).

Окрім обміну досвідом в системі місцевого самоврядування, поїздка також мала на меті знайомство нових керівників місцевих рад та очільників територіальних громад-патрнерів. Адже восени минулого року відбулися вибори до місцевих органів влади в обох країнах, відтак в багатьох громадах-партнерах змінилися керівники. Наразі вони встановлюють особисті контакти з метою розвитку партнерських відносин, встановлених попередниками.

Склад делегації представляли переважно сільські, селищні голови, а також троє голів районних рад (Мурованокуриловецької, Піщанської, Чечельницької) та голова Літинської райдержадміністрації.

Самоврядців супроводжували представники обласного осередку МГО «Україна-Польща-Німеччина» – заступник голови Андрій Кавунець та спеціаліст з питань міжнародної співпраці Євгеній Штоюнда.

Програма візиту була традиційною, апробованою кількарічним досвідом. Отож, перший день вінничани провели у Познані, беручи участь у навчальному семінарі, який організував Великопольський центр освіти і курсів самоврядування. Поляки презентували колегам з України модель місцевого самоврядування Польщі, його функції, повноваження. Під час практичної частини семінару гості з України цікавилися конкретними питаннями з галузей освіти, земельних відносин, податкового законодавства тощо.

Після того вінничани відбули у територіальні громади-партнери, де протягом 3-х днів практично вивчали форми і методи господарювання у гміні, місті та повіті.

В цей час представники товариства «Україна-Польща-Німеччина» у Познані проводили зустрічі та перемовини, спрямовані на подальшу співпрацю між регіонами. Так Андрій Кавунець зустрівся із керівником відділу міжнародної співпраці маршалківської управи Великопольського воєводства Анною Маркевич-Зілінською. Пані Анна від імені маршалка Марека Возняка запропонувала разом з товариством «Україна-Польща-Німеччина», а також Вінницькою обласною радою та адміністрацією працювати над написанням спільних проектів, які фінансуються з фондів Євросоюзу.

Також А. Маркевич-Зілінська підтвердила участь маршалка у Міжнародній науково-практичній конференції «Реформування місцевого самоврядування: національний та міжнародний досвід», яка відбудеться 20 травня у Вінниці.

Інша цікава зустріч вінничан відбулася із професором університету імені А.Міцкевича Александром Коском. Пан професор займається археологією і плідно співпрацює у цій галузі з Національною академією наук України. Наразі він курує археологічні розкопки на території України (одна з них відбувається у Ямпільському районі Вінницької області). Зі своїми українськими колегами А.Коско має намір створити археологічну фотокарту України, на якій хочуть відобразити найвизначніші місця, які представляють археологічну цінність.

Також пан Александр просив, аби товариство «Україна-Польща-Німеччина» посприяло йому в організації у Вінниці міжнародної наукової конференції з археології, і отримав запевнення у такій допомозі.

Результатами візиту стали домовленості партнерів про подальшу співпрацю й окреслені заходи на 2011 рік. Зокрема, вже у травні 40 представників органів самоврядування Великопольського воєводства прибудуть на Вінниччину. Вони візьмуть участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Реформування місцевого самоврядування: національний та міжнародний досвід», заходах з нагоди Днів Європи. Також поляки відвідають свої територіальні громади-партнери, де обмінюватимуться досвідом «кращих практик» у роботі органів місцевого самоврядування.

Як і жодна поїздка до Польщі, ця також не обійшлася без насиченої культурно-пізнавальної програми. Вінничани відвідали історичні місця Кракова, соляні шахти Велічки та стадіон «Лєх» у Познані, який прийматиме Євро-2012.


повернутися до списку