Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Скандинавські уроки демократії

статус: реалізований, 29 серпня 2011

Скандинавські уроки демократії

Сьогодні Україна переживає процес модернізації всіх сфер суспільного життя, який свого часу пройшли країни Західної Європи та Північної Америки, а зовсім недавно і Центральної Європи.

Результатами  подібних  демократичних трансформацій є розбудова правової держави, розвиток громадянського суспільства, становлення вільної  політичної конкуренції та формування ефективної системи поділу влади. Тож, вивчення досвіду країн зі стабільним соціально-економічним розвитком – найдоступніший механізм покращення життя в Україні.

Тому, переймати закордонну практику вінничани поїхали до країн розвинених демократій – країн Скандинавії. Так називається регіон, розташований на півночі Європи з центром на Скандинавському півострові, де з 30 липня по 8 серпня цього року 22-особова делегація з Вінницької області перебувала з навчально-методичним візитом.

До складу делегації увійшли представники засобів масової інформації Вінниччини усіх форми власності, члени громадських організацій, які входять до складу громадської ради при обласній державній адміністрації та обласній раді, а також представники профільних управлінь облдержадміністрації та облради.

В рамках проекту «Скандинавський досвід демократії для України» вінничани вивчали функціонування ефективних політичних та громадських  інституцій, як центрального так і регіонального рівня в трьох країнах – Швеції, Норвегії та Данії.

Поїздка стала можливою завдяки конкурсу обласної державної адміністрації на підтримку громадських організацій, перемогу в якому здобуло товариство «Україна-Польща-Німеччина». Також, чималу фінансову підтримку надали члени товариства, зокрема Ігор Калетник.

За тиждень перебування в Скандинавії вінничани зустрічались з високопосадовцями, які мають безпосереднє відношення до реалізації демократичних принципів в системі державного управління, зокрема директором міжнародних проектів Шведського інституту Оси Лундмар, міжнародним секретарем губернаторського офісу Мартіном Брозеком, керівником прес-служби Лін Маранді, Послом України у Данії,  головою Датсько-Українського Товариства Іваном Нестором, редактором Хенріком Деккер, тележурналістом Джоном Сундстрема, членом ПАРЕ Ханною Северінсен та представниками Норвезької асоціації місцевих та регіональних влад.


повернутися до списку