Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Презентація у столиці Євросоюзу

статус: реалізований, 20 вересня 2011

Презентація у столиці Євросоюзу

Вінницька область першою з усіх областей України презентувала себе у Комітеті Регіонів у Брюсселі.

15 вересня офіційна делегація Вінниччини на чолі з головою облради Сергієм Татусяком зустрілася із головою цивільної комісії Комітету Регіонів (КР) Євросоюзу Сілке Тоеншоф та заступником представника України в Євросоюзі Надією Цок. Разом вони провели круглий стіл для членів КР, місцевих журналістів та представників бізнесу.

Сергій Татусяк здійснив слайд-презентацію інвестиційної сфери Вінниччини, яку до того представляли у Франції та Швейцарії, та взяв участь у сесії «запитання-відповідь». У ході круглого столу Надія Цок повідомила, що українська місія при ЄС має намір відкрити представництво Вінницької області в Брюсселі, як першого українського регіону, що презентував себе у Комітеті регіонів.

Пані Цок також поінформувала присутніх про нинішнє становище України у Євросоюзі, а саме про те, що наша держава впритул наблизилася до асоційованого членства в ЄС.

– Прошу вважати нас країною-кандидатом, бо угода про асоціацію може бути підписана вже цього року. Це реалістичний факт, як і саме членство України в ЄС. Багато хто не вірив, що Україна прийде до цього так швидко. Але економічна, культурна співпраця України з ЄС відбувається вже багато років і щоразу виходить на новий рівень, як-от представництво своїх областей у Комітеті Регіонів, – зазначила Н.Цок.

Сілке Тоеншоф зауважила, що Вінницька область своєю презентацією робить те, чим Комітет Регіонів займається щодня – знайомить регіони один з одним, налагоджує співпрацю між ними. Пані Сілке запросила вінничан до участі у заходах Комітету.

– У нас заплановано тільки 150 семінарів з місцевих та регіональних питань. Тому ви вже зараз можете формувати робочі групи, які братимуть участь у цих заходах, а вони відбуваються у нас у найрізноманітніших форматах, – повідомила Сілке Тоеншоф.

Вона також наголосила, що електронну версію презентації Вінниччини КР розповсюдить серед членів Комітету та місцевих громад, з якими вони працюють.

А представник Асоціації бізнесменів у Брюсселі Тетяна Шульга відзначила змістовність презентації Вінницької області та її практичність.

– Ті цифри, інформаційні дані, що були подані під час презентації, – їх достатньо для початку співпраці. Але, думаю, варто провести окрему презентацію суто для бізнесменів, – зауважила Т.Шульга.

Бельгійські журналісти запитували у голови Вінницької обласної Ради про цукрову галузь краю, про те, які іноземні компанії вже працюють на місцевому ринку та чому інші регіони України не так активно заявляють про себе у Євросоюзі.

Підсумовуючи чотириденну презентацію у трьох країнах Європи, Сергій Татусяк зауважив, що не може назвати якусь із них вдалішою за інші.

– Для нас важливий кінцевий результат – нові комунікації, контакти, які ми напрацювали, і те, як вони розвиватимуться надалі. Ми веземо назад, у Вінницю, багато інформації, яку потрібно систематизувати і виробити на її основі цілісний концепт подальшої співпраці з регіонами та євроінституціями, з якими ми досягли домовленостей, – резюмував голова облради.

Довідка: Комітет регіонів – консультативний орган Європейського Союзу, заснований 1994 року. Він висловлює думку місцевих і регіональних органів влади. На сьогодні членами Комітенту регіонів є 300 регіонів та 92 тисячі місцевих громад із 47 країн.


повернутися до списку