Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

40 сільських голів Вінниччини навчалися в Кельце

статус: реалізований, 20 листопада 2012

Синхронний переклад Учасники міжнародної конференції Голова Вінницького обласного осередку Товариства «Україна-Польща-Німеччина» Олексій Гаврилов та та заступник директора департаменту промоції, освіти, культури, спорту і туризму Маршалківської управи Сьвєнтокшиського воєводства Ева Капель-Шньовська презент 2 регіони – одне серце Заступник Вінницького міського голови В.Коровій, презентує співпрацю між містами Вінниця та Кельце Вуйт гміни Моравіца Мар’ян Бурас розповідає про співпрацю з селом Баланівка Староста сташовського повіту Анджей Крузель представляє 10-річну  співпрацю з вінниччиною Голова шаргородської районної ради В.Павельський домовляється про співпрацю з колегою з Островського повіту. Учасники міжнародної конференції Делегація сільських голів Вінницької області Навчання сільських голів щодо написання стратегії розвитку Вуйт гміни Моравіца презентує свою гміну Добровільні пожежніі служби Огляд спортивної  зали гміни Моравіца Місто Сондомєж

 

12-14 листопада 40-особова делегація сільських голів Вінницької області перебувала в Польщі з метою вивчення досвіду функціонування тамтешнього місцевого самоврядування та формування стратегій розвитку територіальних громад.

З ініціативою організації такої поїздки до Сьвєнтокшиського воєводства виступила Міжнародна Громадська організація «Україна-Польща-Німечина». До безпосередньої організації навчально-методичного виїзду долучились Вінницька обласна Рада спільно з Центром перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій Вінницької області.

Першого дня перебування у польському місті-побратимі Кельце вінничани взяли участь у конференції на тему «Співпраця між територіальними одиницями Сьвєнтокшиського воєводства та Вінницької області». В ході конференції були обговорені питання 54-річної співпраці Вінницької області та Сьвєнтокшиського воєводства, а також окреслені плани на майбутнє. Зокрема, було домовлено про встановлення нових побратимських стосунків із 10 гмінами та 4 повітами Сьвєнтокшиського воєводства.

Наступного дня відбувся навчальний семінар для представників органів місцевого самоврядування Вінничини на тему розробки стратегії розвитку регіону на прикладі стратегії розвитку Сьвєнтокшиського воєводства. Навчання проводили представники різних департаментів Маршалківської управи та скарбник воєводства Марія Фідзінська. Найбільшу зацікавленість в українських самоврядців викликали питання фінансування проектів та отримання коштів з Євросоюзу.

Також в рамках програми відбулося знайомство з гміною Моравіца. Вуйт гміни Мар’ян Бурас розповів про нелегкі шляхи розвитку гміни та показав вінничанам найбільші об’єкти інвестиційних проектів, які реалізовані за спільні кошти гміни та Євросоюзу – очисні споруди, пожежну частину, критий плавальний басейн та сучасний спортивний комплекс.

Сільські голови повернулись до дому з новими знаннями, планами та баченням розвитку власної територіальної громади.


повернутися до списку