Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

48 годин в Грузії, що змінили нашу свідомість

статус: реалізований, 03 грудня 2012

В сесійній зала засідань м. Кутаїсі Виступає голова міської адмінтсрації м.Кутаїсі Тенгіс Тупурідзе На зустрічі з керівництвом  м. Кутаїсі Візит до керівника телеканалу Ріоні Від ЗМІ для ЗМІ. інтере'ю дає генеральний директор ВОД ТРК ВІНТЕРА Любов Коваленко Запитання від українських колег телевізійників На реєстрації в Будинку Юстиції Розповідь про 120 послуг в Будинку Юстиції Вінницька делегація 27.11.2012. в Будинку Юстиції Будинок Юстиції Новий грузинський парламен Вперед  - до нових знань Вінничани заблокували трибуну грузинського парламенту біля будівлі праламенту Грузії. М.Кутаїсі Важка робота телеоператора Засновники найвпливовішої Гузинської асоціації Молодих Юристів Благословіння медом від патріарха Геластского монастиря Печера див Прометей

 

Останні кілька років весь світ говорить про феномен Грузії, якій завдяки політичній волі кількох людей вдалося провести 19 реформ. Не всі вони стали по справжньому ефективними, але те, що стосується відкритості влади та боротьби з корупцією – їм вдалось майже ідеально.

В той час, як Президент Грузії Михайло Саакашвілі перебував з офіційним візитом в Україні, представники Вінниччини мали можливість на власні очі побачити результати здійснених у Грузії реформ. Протягом двох днів 27-28 листопада 2012 року, група, що складалась з 21 представника ЗМІ, влади та громадськості Вінниччини здійснювала навчально-методичний візит до Кутаїсі. Всі учасники виїзду були відібрані на підставі поданих анкет та есе в рамках проекту «Подолати корупцію можливо! Досвід Грузії для України». Даний проект був реалізований Вінницьким обласним осередком МГО «Україна-Польща-Німеччина» спільно з Благодійним фондом «Батьківська земля» в рамках конкурсу підтримки громадських організацій оголошеного Вінницькою обласною державною адміністрацією та обласною радою.

Під час перебування в Кутаїсі вінницька делегація мала можливість зустрітись з керівництвом міста, побувати на місцевому телеканалі та поспілкуватись зі своїми колегами журналістами, відвідати Будинок Юстиції, зустрітися з засновниками найбільшої грузинської громадської організації «Асоціація молодих юристів», а також стати першою делегацією з України, яка побувала в новому грузинському парламенті.

З тих вражень, які найбільше вразили, це те, що грузинський народ вже не уявляє свого життя з хабарами, непрозорістю та недоступністю влади, зі страхом за власне життя та майбутнє дітей. Наприклад, згідно останніх соціологічних досліджень в Грузії рівень довіри до поліції є найвищий в Європі – 87%. І всі з ким нам доводилось спілкуватись (в тому числі і з простими жителями) переконані в тому, що повернення до старого життя вже не буде. Народ не дозволить!

Ми змогли побачити наскільки простіше (і дешевше) можна взаємодіяти з владними інституціями в Грузії. Будинок Юстиції в Кутаїсі надає громадянам понад 120 послуг і постійно збільшує цю кількість. Тут можна за півгодини отримати паспорт, оформити право на землю чи дарчу, отримати будь-яку довідку чи витяг з архіву, а також зареєструвати чи розірвати шлюб. При цьому, для того щоб створити сім’ю, крім паспортів не потрібно ніяких довідок і не має необхідності чекати місяць часу. Вся процедура в Грузії займе у молодожонів годину і буде абсолютно безкоштовною. Також в Будинку Юстиції можна відкрити чи закрити власний бізнес (максимум за 1 робочий день та 100 грн) чи заповнити податкову декларацію (хоча це можна зробити і не виходячи з дому через Інтерент).

Нас вразило, що деякі речі, про які ми ще досі дискутуємо, в Грузії вже виходять на новий рівень. Наприклад, в Україні ще досі точаться дискусії чи вводити біометричні паспорти, а Грузія давно їх впровадила і перейшла на ID CARD. Поки це лише посвідчення особи, але незабаром це буде і паспорт, і водійські права, і проїзний квиток, і банківська карта. І це все в одному куску пластика розміром 8*5 см. І всі сприймають це позитивно, включаючи церкву (яка має 93% підтримки населення).

Вдалось нам подивитись і як грузини розвивають свій туристичний потенціал – відбудовують собори та монастирі, створюють нові туристичні маршрути, розвивають курорти. Ми побували в печері «Прометей», яку минулого року було реконструйовано за наказом Саакашвілі. В цьому році її відвідали понад півмільйона туристів – це понад 10% всього населення Грузії! Доводилось бувати в усіх відомих печерах України, але нічого подібного за своїм розмахом бачити не довилось.

Багато, що можна написати про Грузію. Таку, якою вона є. Але краще взяти їх досвід і побудувати у власній країні подібні відносини людини і влади. Але зробити це ще краще!

Насамкінець, хотілось би подякувати людям без яких був би не можливий цей візит. Народному депутату Оксані Калетнік за фінансову допомогу фонду «Батьківська земля»; прес-секретарю Посольства України в Грузії Марині Єрмаковій за допомогу в організації змістовної програми; віце-меру Амірану Дзоценідзе та голові адміністрації Кутаїсі Тенгизу Топурідзе за відверті відповіді на наші запитання, а також начальнику відділу зовнішніх зв’язків та міжнародних проектів мерії Давіду Мегрелішвілі разом з його чудовою командою – за справжню щирість, гостинність та дружбу.


повернутися до списку