Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Зіркам YouTube платять, щоб продавати обман

02 травня 2018

Зіркам YouTube платять за продаж академічного шахрайства, так показують розслідування BBC. Понад 250 каналів рекламують EduBirdie, яка базується в Україні, дана фірма дозволяє студентам купувати реферати, а не робити самому роботу.

YouTube заявив, що це допоможе творцям (фірми) зрозуміти, що вони (YouTube) не можуть сприяти нечесній поведінці. Сем Гіма, міністр університетів у Англії, вважає, що YouTube має моральну відповідальність за вчинення таких дій блогерами.

Він сказав, що він був шокований суттю та масштабом відео, виявлених BBC: "Це явно невірно, тому що це дозволяє нормалізувати обман потенційно в промисловому масштабі".

Дослідження BBC Trending виявило понад 1400 відеороликів, у яких загалом більше 700 мільйонів переглядів, які містять рекламу EduBirdie, що рекламують шахрайство для учнів та школярів.

EduBirdie заснована в Україні, але спрямовує свої послуги на учнів та студентів у всьому світі. Служби написання есе не є незаконними, але якщо студенти подають роботу, яку виконували не вони, а хтось інший санкції можуть бути суворими.

Компанія не просто прагне звернути увагу студентів до своєї реклами, вона хоче сказати, що це норма. Популярним ютуберам яким від 12 років, виплачувались кошти за рекламу даного сервісу.

У деяких таких відеороликах  користувачі кажуть, що ви можете не турбуватися про виконання цієї роботи, у EduBirdie є "супер розумний ботанік", який це зробить для вас.

Оголошення розміщуються у відео на каналах YouTube, що охоплює цілий ряд тем, включаючи: знайомства, ігри, музику та моду.

Також EduBirdie  включають декілька зірок, таких як Адам Салех, чий канал має чотири мільйони підписників та британського геймера під нікнеймом JMX, у якого є два з половиною мільйони підписників.

Каналам із десятками тисяч абонентів можуть бути запропоновані сотні доларів за кожне оголошення в одному відеоролику. В замін ютубери говорять, що використавши даний сервіс напише все на А+ (5) за гроші.

Деякі спеціалісти думають, що використання даних служб дозволить звільнити час для відеоігор чи приймання наркотичних речовин. Останнім часом EduBirdie, має настільки велику рекламу що навіть дуже малі діти розпочинають публікувати відео з даної тематики.

Сем Гіма сказав, що маркетинг EduBirdie є шокуючим та пагубним, оскільки він пропонує брехню як "вибір способу життя". Він є ініціатором того, що ютубери повині бути "призвані" до відповідальності у якості соціально-впливових осіб. Також "я думаю, що YouTube несе велику відповідальність", - сказав він.

Шакіра Мартін, президент Національної спілки студентів, сказала: "Я думаю, що це є огидний фактом, що подібні організації експлуатують вразливих молодих людей, допомагаючи їм просувати щось недобре, та це є не етичним".

Вона додала, що студенти, які працюють, щоб підтримати себе під час навчання, можуть бути найбільш вразливими щоб використати EduBirdie.

Власні дослідження Google виявили, що ютубери були більш впливовими, ніж знаменитості, коли мова йшла про просування продуктів.

Тоні Хоппонен із технологічної компанії Flockler, консультує підприємства та деякі університети про те, як застосувати силу соціальних впливових факторів. Він сказав, що це створює нові виклики, оскільки реклама виходить за рамки правил, які застосовуються до традиційного маркетингу.

"Там завжди була неетична реклама, але зараз канали, як YouTube, дають всім великі можливості та масштаби у маркетингу".

BBC замовило два ессе через EduBirdie, вирішивши що вони будуть написані з нуля. Один із них - учбовий варіант по англійській літературі, а друге ессе на туж тему але для студента 2 курса.

Обидва реферата були доставлені вчасно та з пустими стрічками для вписання власного прізвища та імені. Першому рефераті було дано оцінку В або 4/5, а університетському завданню - 60% С або 3+, це не зовсім гарантований бал EduBirdie, А+.

 

 

Джерело:  Branwen Jeffreys and Edward Main  The YouTube stars being paid to sell cheating // BBC. – 1 May 2018

 

Огляд підготувала:  Раїса Голюк

Коментарі

comments powered by Disqus
повернутися до списку