Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Іранська ядерна угода: французький президент Еммануель Макрон підштовхує до переговорів

01 травня 2018

Президент Франції Еммануель Макрон поспілкувався з іранським колегою, щоб закликати його вступити в ядерні переговори.

У телефонній розмові президент Хасан Руані заявив, що існуюча угода семи держав не підлягає обговоренню. Раніше Франція, Велика Британія та Німеччина погодилися, що досягнення нинішньої ядерної угоди з Іраном - найкращий спосіб зупинити розвиток ядерної зброї на близькому сході.

Але вони також заявили, що деякі проблеми, висловлені президентом США Дональдом Трампом, повинні бути розглянуті. Президент Трамп має вирішити, протягом найближчих тижнів, чи  він повинен відмовитися від угоди 2015 року. Президент США є сильним критиком міжнародної згоди, назвавши її "божевільною".

У телефоній розмові, що тривала більше години, президент Макрон сказав, що переговори повинні бути розширені, щоб охопити "три додаткові неодмінні питання": необхідність обговорення того, що станеться в 2025 році, коли закінчиться термін дії поточної угоди, а також участь Ірану в близькосхідних конфліктах, і його балістична ракетна програма.

Це всі питання, які підняв президент Трамп. За словами офіційного веб-сайту президента Ірану,  Руан заявив, що Іран "не буде приймати жодних обмежень за межі своїх зобов'язань", щоб дотримуватися міжнародних правил після 2025 року.

Він додав, що навіть якщо США залишаться в угоді, "це не буде прийнятним", оскільки нещодавня поведінка адміністрації Трампа порушила міжнародну позицію Ірану. Проте пан Рухані також заявив, що буде працювати над зміцненням відносин з Францією і хоче співпрацювати "у всіх сферах".

Еммануїл Макрон, прем'єр-міністр Великобританії Тереза ​​Мей та канцлер Німеччини Ангела Меркель обговорили важливість збереження існуючої угоди в окремих телефонних дзвінках один з одним протягом вихідних.

У заяві в неділю на Даунінг-стріт, пані Т. Мей погодилася з європейськими колегами, що іранська ядерна угода (Спільний всеохоплюючий план дій) є "найкращим способом нейтралізації загрози ядерно-озброєного Ірану".

"Вони погодилися з тим, що існують важливі елементи, які ця угода не охоплює, але які нам потрібно вирішити, включаючи балістичні ракети, що станеться після закінчення терміну дії угоди, і дестабілізуючу регіональну діяльність Ірану", - додала вона.

Президент Макрон, так і пані Меркель намагалися переконати президента США не скасовувати угоду під час візитів до Вашингтона на минулому тижні. Радник з питань національної безпеки Джон Болтон заявив в неділю Fox News, що пан Трамп ще не прийняв свого рішення.

Дана ядерна угода була підписана у 2015 році між Іраном та США, Великобританією, Росією, Францією, Китаєм та Німеччиною з іншої сторони з ініціатвиви американського президента Барака Обами.

 

 

Джерело: Iran nuclear deal: France's Emmanuel Macron pushes for talks // ВВС. – 29 April 2018 

 

Огляд підготувала: Панасюк Лілія

Коментарі

comments powered by Disqus
повернутися до списку