Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

ЄС має намір зберегти ядерну угоду

11 травня 2018

Федеріка Могеріні не втрачає часу. Через кілька хвилин після виступу президента США Дональда Трампа у Вашингтоні, глава зовнішньополітичних відомств ЄС прибула до Риму. Вона висловила занепокоєність, а також стурбованість. Коротка промова Могеріні - це поворотний момент. Коли вона закінчиться, відносини між її старими союзниками, США та ЄС можуть вважатися офіційно розірваними.

Нагадаємо, що президент Америки Дональд Трамп 8 травня оголосив про вихід США із ядерної угоди з Іраном. На думку президента, дана угода не здатна втримати Тегеран від розробки ядерної зброї. Він також оголосив про відновлення санкцій щодо Ірану, дія яких була призупинена за умовам угоди.

Як відомо, угода була укладена влітку 2015 року. За нею передбачався дозвіл на мирне використання Іраном атомної енергетики, натомість Тегеран мав дати обіцянку не розробляти атомну зброю. Угоду було укладено між Іраном з одного боку та США, Німеччиною, Францією, Великобританією, Росією та Китаєм – з іншого. Відповідно до угоди, Тегеран обмежував свою атомну програму в обмін на скасування економічних санкцій.

Як зазначає італійка, договір, який перешкоджає розвитку в Ірані ядерної зброї, належить до всього міжнародного співтовариства. «ЄС має намір зберегти його», - оголошує вона. З метою забезпечення колективної безпеки міжнародне співтовариство, як очікується, зробить свою роль для збереження цієї угоди. Поки Іран дотримується цієї угоди, ЄС зробить те саме.

Положення є чітким, і це те, що було немислимо останнім часом. Могеріні закликає до роздумів, більше не тих, хто живе в Вашингтоні, а тих, хто в Тегерані: «Не дозволяйте нікому розривати цю угоду, це одна з найбільших досягнень дипломатії коли-небудь досягнута - і ми досягли цього разом».

 

 

Джерело: Daniel Brössler   Die EU ist entschlossen, den Atomvertrag zu erhalten // Süddeutsche Zeitung. –   9. Mai 2018

 

Огляд підготувала: Світлана Омельчук

Коментарі

comments powered by Disqus
повернутися до списку