Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Китай розгортає крилаті ракети в авангарді Південно-Китайського моря

09 травня 2018
image upload directory uploads/foreign_media is not writable

Згідно повідомлень, Китай встановив крилаті ракети і ракетні системи класу «земля-повітря» на трьох своїх форпостах у спірних водах Південно-Китайського моря.

Американська новина мережа GNBG повідомила, що крилаті ракети  YJ-12B можуть бути націлені на судна в радіусі 160 морських миль, а далекобійні ракети HQ-9B дальньої дії можуть стріляти в радіусі 295 миль, посилаючись на джерела звітності американської розвідки.

Цей крок, якщо це буде підтверджено, буде означати перше розгортання китайських ракет на островах Спретлі, де декілька азіатських країн, включаючи В'єтнам та Тайвань, мають конкурентні претензії.

CNBC цитує неназвані джерела, кажучи про те, що за оцінками американської розвідки, протягом останніх 30 днів ракети були переміщені в "Вогненний Крос-Риф", "Субі Риф" та "Окасі-риф".

Китай не згадує про будь-які ракетні комплекси, але говорить, що його військові об’єкти в Спратлі є виключно оборонними і що він може робити все, що йому подобається на власні території.

Грег Полінг, експерт Південно-Китайського моря в дослідницькому центрі стратегічних та міжнародних досліджень Вашингтона, сказав, що розгортання ракет в авангарді має бути важливим.

"Це будуть перші ракети у Спратлі, які орієнтовані на  кораблі та повітряні цілі", - сказав він.

Він додав, що такі розгортання були очікувані, оскільки Китай в минулому році побудував ракетні укриття на рифах і вже розгорнув такі ракетні системи на острові Вуді, який далі на північ.

Полінг сказав, що це буде ще одним кроком на шляху домінування Китаю над Південно-Китайським морем - ключовим торговим шляхом світу.

"До цього, якщо б ви були одним із інших претендентів ... ви знали, що Китай стежить за вашим кожним кроком. Тепер ви будете знати, що ви працюєте в межах китайського ракетного ряду. Це досить сильна, якщо неявна, загроза ", - сказав він.

Минулого місяця американський адмірал Філіп Девідсон, який був призначений очолити команду Тихоокеанського тихоокеанського регіону, заявив, що "передові операційні бази" Китаю на Південно-Китайському морі виявилися повними.

"Єдине, чого не вистачає, - це розгорнуті сили", - сказав він. Як тільки ці слова були додані, "Китай зможе поширити свій вплив на тисячі кілометрів на південь і продемонструвати силу вглиб Океанії".

Білий дім попередив, що Китай зіткнеться з "наслідками" для його військового нагромадження в спірних водах.

"Ми добре розуміємо мілітаризацію Китаю в Південно-Китайському морі", - заявила прес-секретар Сара Сандерс.

"Ми схвильовані китайською політикою, і це буде мати як короткострокові так і довгострокові наслідки". Сандерс не сказала, якими будуть наслідки.

Пекін підтвердив своє право створювати "оборонні" об'єкти в суперечливому регіоні, але відмовився підтверджувати повідомлення, що він встановив нові ракети на штучних островах, які він побудував.

Пекін бачить, що цей район являється ключом до того щоб підняти оборону за межі побережжя Китаю і забезпечити маршрути поставок нафти.
Вашингтон та інші західні держави наполягають на розрішенні суперечок на законних підставах і дотримання свободи суднохідства.

 

 

Джерело: China deploys cruise missiles on South China Sea outposts – reports // The Guardian. – 3 May 2018    

 

Огляд підготувала: Раїса Голюк

Коментарі

comments powered by Disqus
повернутися до списку