Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Міністерство внутрішніх справ вилучає робочі оголошення, які на межі дискримінації

08 травня 2018

Комісія з питань рівності для Північної Ірландії говорить, що вимога щодо британського паспорту є потенційно незаконною. Уряд відкликав кампанію рекрутингу для 1000 офіцерів прикордонної служби після того, як в Північній Ірландії виникла проблема дискримінації, оскільки робочі місця обмежувались власниками британських паспортів.

Комісія з питань рівності для Північної Ірландії звернулася до Міністерства внутрішніх справ з проханням відзначити, що реклама потенційно була незаконною в рамках угоди у "Великої п'ятниці" .

Ейлін Лаврі, керівник ради та дотримання в комісії норм, заявила, що набір персоналу до внутрішніх органів "може виключити велику частину населення Північної Ірландії, які ідентифікують себе як ірландці, вони не мають паспорта Великобританії і в багатьох випадках мають ірландський паспорт".

Представник робочої групи Північної Ірландії Тоні Ллойд також висловив своє занепокоєння з приводу прихильності уряду до домовленостей про "Велику п’ятницю" і відсутності жорсткого кордону після Брекзиту.

Серед оголошених посад було 21 місце у Белфасті. Робота була описана як "зарезервований пост", який обмежений "громадянами Великобританії, а саме: британськими громадянами, британськими підданими відповідно до частини IV Закону про громадянство Великобританії 1981 року".

Комісія з питань рівності обговорювала законодавство у Північній Ірландії з Міністерством внутрішніх справ у січні, але питання про паспорта не виникало, поки оголошення не були опубліковані онлайн минулого тижня.

Міністерство внутрішніх справ негайно скасувало оголошення та заявило, що вони повернуть їх до правильної форми. Вони також  повідомили, що сталася помилка, коли посади були оголошені, і вони неправильно заявили, що право на участь було  засноване на наявності "повного  та дійсного  англійського паспорта", замість "повного і дійсного паспорта".

Відповідно до перепису населення 2011 року, менше ніж 900 000 людей називають себе британцями у Північній Ірландії, а ще 533 000 ідентифікують як північно-ірландцями, а 513 000 - ірландцями.

Депутат партії "Демократичний союз юристів" у Східному Белфасті Гавін Робінсон назвав це "шумом" і написав офісному секретарю Ембер Рудд для з'ясування політики найму в Північній Ірландії.

Жодний юридичний позов не приймається, оскільки Міністерство внутрішніх справ негайно вилучило оголошення. Це другий раз, коли міністерство внутрішніх справ було зловлено в спеціальних організаціях Північної Ірландії для тих хто ідентифікує себе, як ірландець.

 

Джерело: Home Office withdraws Border Force job ads over discrimination fears // The Guardian. – 25 April 2018. 

 

Огляд підготувала: Гайдученко Ірина

Коментарі

comments powered by Disqus
повернутися до списку