Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Щоб викликати медичну допомогу потрібно надіслати відео зі смартфону

11 травня 2018

Британські медики попросять абонентів служби 999 показати їм онлайн відеоматеріали пацієнтів, перш ніж приймати рішення про направлення автомобілів швидкої допомоги, згідно з планами Національної служби охорони здоров’я.

Схема, яка вже розгортається у кількох частинах країни, є спробою зменшити навантаження на служби екстреної допомоги.

Офіційні особи заявили, що ця політика прискорить допомогу тим, хто найбільш її потребує, тим самим відкидаючи менш важливі скарги.

За ініціативою, людей, які зателефонують 999, проситимуть спрямувати телефонні камери на їх травми, тому лікарі-медики зможуть вирішити, чи потрібна допомога і як швидко.

Це відповідь на безпрецедентний тиск на послуги швидкої допомоги та лікарень, які не відповідають поставленим цілям, щоб зреагувати на всі виклики або забезпечити швидке лікування в аварійних та надзвичайних ситуаціях.

Національна служба охорони здоров’я робить усе можливе, щоб використовувати технології для адаптації догляду пацієнтів та зменшення непотрібного використання машин швидкої допомоги та інших ресурсів.

Дві служби швидкої допомоги почали використовувати схему для оцінки пацієнтів здалеку, використовуючи відео потік. Ще одна схема, яка на стадії випробувань, як повідомляється, дозволить екіпажам швидкої вимірювати пульс пацієнта за допомогою відео.

Основна технологія, що називається "миттєво на сцені", працює, відправляючи текстове повідомлення на телефон 999 абонента. Відкриваючи посилання, абонент надсилає своє місцезнаходження, надає доступ до камери свого телефону і починає відео потік.

999-дзвінок може тривати під час потокового відео, дозволяючи екстреній службі надавати поради та оцінювати пацієнта. Технологія не зберігає відео в телефоні та не вимагає додатки.

Професор Марк Вілсон, співзасновник GoodSAM, заявив, що технологія була «неймовірно простою» для інтеграції в комп'ютерні системи і, що він вважав, що її можна використовувати в аварійних службах.

У розпал минулої зими, один з шести пацієнтів, доставлених до лікарні на машині швидкої допомоги, був змушений чекати на автостоянках або в лікарняних коридорах, принаймні півгодини.

Представники органів охорони здоров'я вважають, що використання технології та штучного інтелекту є ключовим фактором для того, щоб не витрачати додаткове фінансування Національної служби охорони здоров’я.

 

Джерело: Laura Donnelly, Medics to assess 999 patients over live video footage from smartphones // The Telegraph. – 10 May 2018  

 

Огляд підготувала: Бредіхіна Ганна

Коментарі

comments powered by Disqus
повернутися до списку