Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Усі 34 єпископи Чилі пропонують відставку Папи Римського за скандали щодо сексуального насильства

30 травня 2018

Всі 34 римсько-католицьких єпископів Чилі запропонували Папі Франциску свої відставки з приводу дитячого сексуального скандалу та приховування.

Вони просили прощення від жертв і Церкви за їх "серйозні помилки та бездіяльність".

Не було відразу зрозуміло, чи Папа прийняв відставку.

Він був підданий критиці в Чилі за його рішення висвячувати єпископа, який звинувачується в приховуванні сексуального насильства, здійсненого священиком.

У січні він заявив, що відчуває "біль і сором" над скандалом, який потрясла католицьку церкву в Чилі.

Єпископи подали заяву про відставку в листі після триденних кризових переговорів у Ватикані, під час яких Папа вручив їм документ на 10 сторінок, в ньому звинувачував церковну ієрархію Чилі в недбальстві у справах про сексуальне насильство.

Єпископи писали, що їхні індивідуальні ф'ючерси перебували в руках Папи, і якщо він не прийме їх лист про відставку, вони "продовжать виконувати свою пастирську роботу".

"У спілкуванні з (Папа Римським) ми хочемо відновити справедливість і сприяти відшкодуванню заподіяної шкоди", - писали вони.

Єпископа Хуана Баррос, якого Папа Франциск призначив три роки тому, звинувачують в тому, що він використовує свою позицію в Католицькій Церкві, щоб спробувати заблокувати розслідування дій свого наставника католицького священика Фернандо Карадіма.

Отець Карадіма був впливовим священиком, якого Ватикан визнав винним у сексуальному насильстві молодих хлопчиків, і йому було призначено покаяння.

Єпископ Баррос неодноразово пропонував свою відставку Папі. Його  було відхилено кілька разів, оскільки його вважали невинними звинуваченнями, але на цей раз вважається, що відставка буде прийнята.

 Частина інших єпископів запропонували свої відставки пізніше п'ятничного виступу всіх єпископів.

 

Джерело : http://www.bbc.com/news/world-latin-america-44169484

 

Огляд підготувала: Главацька Наталія.

 

Коментарі

comments powered by Disqus
повернутися до списку