Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Брекзит: Великобританія пропонує для громадян ЄС хороший старт, вважає Меркель

03 липня 2017

Канцлер Німеччини Ангела Меркель описала плани Великобританії щодо забезпечення прав громадян ЄС після Брекзиту як «хороший старт».

Однак, вона сказала, що існує ще «багато-багато інших питань», пов’язаних з Брекзитом і треба ще «багато чого зробити».

Пропозиції Великобританії на саміті ЄС у Брюсселі в четвер представила прем'єр-міністр Тереза Мей.

За її словами, усі громадяни ЄС, які мають право на перебування у Великобританії на момент Брекзиту, збережуть це право. Вона також запропонувала надати особливого статусу громадянам ЄС, які мешкають у країні понад п'ять років.

Ті, хто претендують на цей статус зможуть залишитися в країні та отримати доступ до медичних послуг, освіти та інших пільг.

Цей план розповсюдиться на 3.2 млн. громадян ЄС, які зараз живуть у Великобританії, з яких близько мільйона жили в країні менше п'яти років.

Їх права і права громадян Великобританії, які живуть у решті країн ЄС є одними з найскладніших питань, які необхідно вирішити на початку переговорів щодо Брекзиту разом із законопроектом про кордони Великобританії та Північної Ірландії.

Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер назвав пропозиції Великобританії "першим кроком", але додав, що цього "недостатньо".

Пані Меркель була більш позитивно налаштованою, назвавши це "хорошим стартом".

"Тереза Мей сьогодні заявила, що громадяни ЄС, які перебувають у Великій Британії протягом п'яти років, можуть зберігати свої повні права. Це хороший старт", - сказала вона в кінці переговорів у четвер.

"Але, звичайно, є багато-багато інших питань щодо Брекзиту - фінанси, відносини з Ірландією, а це означає, що ми все ще маємо багато чого зробити до жовтня".

Вона наполягала на тому, що Брекзит не є центром Саміту – вихід Великобританії з ЄС треба обговорювати окремо.

"Для мене формування майбутньої 27-ки є пріоритетом, який стоїть перед питанням переговорів про вихід Британії", - додала вона.

Рік тому Великобританія приголомшила ЄС, проголосувавши на референдумі за припинення свого членства в ЄС. Кінцевий термін виходу - 30 березня 2019 року.

Останній день Саміту було присвячено міграції, безпеці та економічним питанням.

Контртероризм був ключовою темою на Саміті, який проходив після брюссельського інциденту у вівторок.

Що стосується останніх нападів у Великобританії,Франції, Швеції, пані Мей зазначила, що напад на будь-яку державу-члена ЄС – це напад на всіх.

 

 

Джерело: Brexit: UK offeron EU citizens a goodstart, saysMerkel // BBC. – 23.06.2017 

 

Огляд підготувала: Тарасюк Аліна ([email protected], 068 168 98 90).

Коментарі

comments powered by Disqus
повернутися до списку