Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

У Києві вшосте відбувся Форум «Трансформація України»

05 грудня 2017

5 грудня відбувся шостий Національний Форум «Трансформація України». На засіданні обговорювали Національну стратегію трансформації України, яку разом готують  громадянське суспільство, проєвропейськи налаштовані політичні сили, представники влади України, держав-партнерів та ключових міжнародних інституцій, і яка має забезпечити створення сучасної європейської держави.

Участь у зібранні взяли Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату Патріарх Філарет, Посол Литовської Республіки Марюс Януконіс, співголови депутатського об’єднання «Трансформація України» Леонід Козаченко та Іван Кириленко, президент УСПП Анатолій Кінах, координатор Національного форуму Михайло Харій, голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, перший заступник голови Міжнародної громадської організації «Україна-Польща-Німеччина» Світлана Рева.

Учасники дискусії підкреслили, що партнери з української сторони і міжнародні партнери знаходяться на важливому етапі  підготовки багатосторонньої програми трансформації України. Йдеться про поєднання чітких програмних підходів, розуміння національних інтересів України у паритеті з інтересами її партнерів, використання досвіду «нової Європи» (країн Східної Європи  та Балтії) задля створення сучасної та якісної стратегії розвитку нашої держави.  

Форум закликав українські політичні сили і владу переступити через розбіжності і виробити об’єднуючий порядок денний для подальшої роботи.  Так, длярозробки та реалізації запланованої стратегії пропонується створити громадсько-владну структуру, що складатиметься із міжфракційного депутатського об’єднання «Трансформація України» (вже діє), відповідної урядово-парламентської комісії та координаційної ради з питань розробки НСТУ. Таким чином, об’єднання зусиль по всій владній та громадській вертикалі, із залученням міжнародних партнерів, представників донорських фінансових організацій, дасть змогу не лише розподілити зони відповідальності, але й перевести заплановане в практичну площину у максимально швидкі терміни.

«Україна повинна підтвердити свою європейськість не лише лозунгами, але й діями – перш за все, виконанням власних «домашніх» завдань. Крім подолання сумнозвісної корупції, це означає виконання більшості вимог, яких повинна дотримуватись кожна країна-член ЄС і які викладені в копенгагенських критеріях:

– політичні – досягнення країною-кандидатом стабільності установ, які гарантують демократію, верховенство закону, дотримання прав людини й захист прав меншин;

– економічні – наявність розвинутої ринкової економіки та здатність витримати тиск конкуренції й ринкових сил у межах ЄС;

– членські – спроможність узяти на себе зобов’язання, що випливають із членства в ЄС, зокрема, визнання завдань політичного, економічного та валютного об’єднання», – зазначили учасники форуму.

Форум затвердив рекомендації «План трансформації України – об’єднавчий порядок денний для країни» та резолюцію. До рекомендацій включена вимога більш активно задіяти у підготовці документів трансформації українську діаспору, більший акцент зробити на зовнішньоекономічну політику, активно працювати за секторальним напрямками, перш за все – агропромисловим.


повернутися до списку