Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Вінницька область і райони Молдови працюють над створенням транскордонного агрокластеру

12 лютого 2018

 

У Вінниці 7 лютого відбулася прес-конференція з презентацією проекту «Транскордонна мережа для Інноваційного сільського господарства». Він впроваджуватиметься Міжнародною громадською організацією "Єврорегіон «Дністер»" в партнерстві з молдовською ГО «Кутезаторул» на території Вінницької області та Республіки Молдова. Фінансування надано в рамках Програми територіальної співпраці країн Східного партнерства Молдова-Україна (ЕаРТС) Європейського Союзу через Німецьке Товариство міжнародного співробітництва (GIZ). Журналістам проект представили його координатори, партнери та представниця Програми територіальної співпраці країн Східного партнерства Молдова–Україна (ЕаРТС) Європейського Союзу.

Координатор проекту, голова Єврорегіону «Дністер», голова МГО «Україна-Польща-Німеччина» Сергій Татусяк наголосив, що одним з досягнень проекту стане відкриття Центру Інноваційного сільського господарства на базі Інституту кормів та сільського господарства Поділля Національної академії аграрних наук України. Діяльність Центру, для якого буде закуплений аналітичний аналізатор амінокислот, дозволить проводити сертифікацію продукції згідно з усіма нормативами і вимогами ЄС.

– Завдяки цим дослідженням ми будемо надавати рекомендації сільгоспвиробникам з приводу того, як вирощувати якісну продукцію, конкурентоспроможну на міжнародних ринках. Чи користується попитом за кордоном українська сільськогосподарська продукція? Користується! В рамках Єврорегіону «Дністер», ми сьогодні працюємо з товаровиробниками, із нашими партнерами з-за кордону, вже є перші контракти, – зазначив Сергій Татусяк.

Заступниця директора департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА Валентина Кирилюк зауважила, що проект «Транскордонна мережа для Інноваційного сільського господарства» повністю відповідає аграрній стратегії Вінниччини.

– Мета проекту повністю відповідає тим стратегічним завданням, які ставить перед собою департамент агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів в частині сприяння підвищення конкурентоспроможності сільськогосподарського виробництва області. Попереднє опитування показало, що зацікавленість до створення такого агропромислового кластеру існує. 70% сільськогосподарських підприємств, а це саме малі та середні підприємства, хочуть ефективніше вести своє виробництво та виходити на міжнародні ринки. Основні види діяльності таких підприємств – це вирощування пшениці, плодів, ягід та овочів, – сказала Кирилюк.

Директор Єврорегіону «Дністер» Андрій Кавунець поінформував, що проект триватиме до 30 листопада 2018 року, проте створений міжнародний агрокластер, лабораторія, розміщена на базі Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН і онлайн-платформа з інформацією про сільгоспвиробників Вінниччини та Молдови, діятимуть і після завершення проекту.

– Онлайн-платформа – це буде майданчик для пошуку партнерів, в тому числі за кордоном, це буде можливість презентувати себе та свою продукцію, свої виробничі потужності. Крім того, це буде офіційна сторінка нашого сільськогосподарського кластеру, де буде розташована інформація про наші заходи і матеріали тренінгів. Зараз онлайн-платформа на етапі створення, але ми вже почали формування бази виробників на сайті Єврорегіону «Дністер», де є онлайн-анкета для сільгоспвиробників, – сказав А.Кавунець.

Менеджерка з фінансових питань та контрактів ЕаРТС Європейського Союзу Каталіна Аргір розповіла, що в рамках Програми територіальної співпраці країн Східного партнерства Молдова-Україна Європейський Союз фінансує 16 проектів.

– З 16-ти проектів, які ми фінансуємо цього року, – це єдиний проект, який стосується сільського господарства, тому він дуже важливий для нас. В рамках одного такого маленького проекту ви робите більш ніж достатньо. Чому маленького? Тому що ми зараз говоримо з ЄС з приводу продовження цієї програми Східного партнерства, і тоді ми зможемо реалізовувати проекти, в яких можна буде здійснювати також інфраструктурні роботи. Але наразі в рамках одного проекту ми не можемо вирішити всі проблеми, які в нас є в сільському господарстві. Важливо, що спільна робота України та Молдови над вирішенням проблем вже почалася, – вважає Аргір.

Свої коментарі щодо проекту «Транскордонна мережа для Інноваційного сільського господарства» висловили: директор Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН Олександр Корнійчук та доктор сільськогосподарських  наук Василь Петриченко.

У рамках реалізації проекту вже відбуваються взаємні візити українських і молдовських делегацій на підприємства регіонів обох країн.


повернутися до списку