Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

СТИПЕНДІЇ У НІМЕЧЧИНІ

25 серпня 2020

СТИПЕНДІЇ У НІМЕЧЧИНІ

Німеччина є однією із найперспективніших країн в Європі за рівнем життя. Саме тому чимало людей їдуть туди працювати або навчатись.

Якщо із роботою усе більш менш зрозуміло – Ви йдете до агентства, Вас влаштовують на роботу, видають документи потрібні для візи, забезпечують житло, і скоріше за все, дорогу Головним плюсом роботи є те що Ви платите фіксовану суму за послуги й все, далі  заробляєте гроші. З навчанням усе трохи складніше. Хоча навчання у Німеччині є чудовою перспективою на майбутнє, це доволі дорога інвестиція. Для навчання у німецькому ВНЗ потрібно витратити купу коштів на навчання, проживання, документи, а також дорогу.

Що робити у випадку коли Ви маєте потенціал і бажання, але не готові до таких витрат? На такі випадки існують СТИПЕНДІАЛЬНІ ПРОГРАМИ.

Для кого?

Стипендії, як правило, надаються амбітним студентам, які готові зробити внесок у світовий прогрес. Річ у тому, що Європа шукає потенціал для розв'язання таких проблем як: глобальне потепління, забруднення світового океану, розробка циклічної економіки (без відходів) і т. д., тому студенти, які просто хочуть пожити в іншій країні їм не підходять.

Як працює?

• В першу чергу, Вас попросять зробити проєкт на одну із запропонованих тем, як правило, це пов’язано із глобальними світовими проблемами.

• Другим атрибутом є Ваше резюме (CV), в якому описано хто Ви, де навчались, які маєте навички та чим займаєтесь.

• Наступним важливим пунктом для ВНЗ є Ваша мотивація, тобто чому Ви хочете саме до цього закладу і що Ви можете запропонувати їм, щоб обрали САМЕ ВАС.

• Не менш важливими є оцінки у Вашому атестаті. Ви їдете до країни, де знання є головним критерієм оцінювання Вас як потенційного працівника, тому сподіватись, що Вас приймуть із середнім балом нижче 8(бакалавр) і 4,5(магістр) - марно.

Які є стипендії?

1. DAAD (Deutscher Akademischer Austauschdienst) – складає 750 євро/місяць

2. Deutschlandstipendium – складає 300 євро/місяць

3. Konrad-Adenauer-Stiftung (ім. Конрада Аденауера) – 850 євро/місяць

4. Heinrich-Böll-Stiftung (ім. Генріха Бьолля) – 750 євро/місяць

5. Rosa-Luxembourg-Stiftung (ім. Рози Люксембурзької) – 750 євро/місяць

6. Alexander-von-Humboldt-Stiftung (ім. Александра фон Гумбольдта) – від 2 150 до 2 750 євро/місяць

7. Copernicus Stipendium (ім. Коперника) – покриття витрат на проживання, комунальні послуги, страхування, харчування + 220 євро/місяць кишенькові витрати

8. Friedrich-Ebert-Stiftung (ім. Фрідріха Еберта) – до 650 євро/місяць

9. Hans-Böckler-Stiftung (ім. Ханса Боклера) – 750 євро/місяць

Крім вищезазначених, існує велика кількість не таких популярних фондів, які спонсорують визначену спеціальність (наприклад юристи, лікарі тощо), або соціальну групу (сироти, діти із багатодітних сімей і т. д.), наукові дослідження та багато іншого.

Потрапити на стипендіальну програму, звичайно, не легко, але це неповторний досвід, який розкриє Ваш потенціал і суттєво зекономить витрати.

 


повернутися до списку