Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Агрокластер «Дністер» – в активній стадії роботи

05 липня 2018

На Вінниччині триває робота над проектом «Транскордонна мережа для інноваційного сільського господарства», який впроваджує Міжнародна громадська організація «Єврорегіон «Дністер» у співпраці з молдавською організацією «Кутезаторул» на території Вінницької області і 16 районів Республіки Молдова. На фінансування проекту Європейським Союзом виділено 297 тисяч євро.

4-го липня відбулася робоча зустріч за участі президента Агрокластеру «Дністер», академіка НААН Василя Петриченка та віце-президента, голови МГО «Україна-Польща-Німеччина» Сергія Татусяка. Учасники наради обговорили поточні питання роботи Агрокластеру «Дністер», який уже кілька місяців функціонує в рамках згаданого проекту.

Керівники агрокластеру наголосили, що на сучасному етапі розвитку агропромислового комплексу перед українцями стоїть завдання підвищити додану вартість та розширити ринок збуту власної продукції. Одним з ефективних методів вирішення таких завдань, як показує досвід багатьох країн, є застосування кластерного підходу.

Для вінницький і молдовських товаровиробників Агрокластер «Дністер» – міжнародний практичний, інформаційний та науково-дослідний майданчик, діяльність якого спрямована на поліпшення конкурентоспроможності місцевих сільськогосподарських підприємств шляхом напрацювання спільної партнерської бази та впровадження інноваційних підходів до ведення малого та середнього агробізнесу.

«Збільшення частоти та об’ємів партій, прискорення механізму співпраці із зовнішнім ринком, зменшення матеріальних та часових затрат у сфері сільського господарства – головний вектор об’єднання та співпраці місцевих аграріїв», – зауважив президент Агрокластера «Дністер» Василь Петриченко.

За його словами, організація має акцентувати увагу на вивченні прогресивного закордонного досвіду, налагодженні експортної діяльності, впровадженні передових технологій та нових сортів, оволодінні процесом ведення агробізнесу в умовах зміни клімату, формуванні економічної стратегії.  

«Не можна оминути увагою й інноваційні пропозиції вітчизняних науково-дослідних установ, напрацювань від вертикально інтегрованих компаній або таких транснаціональних корпорацій, як Monsanto Company, Bayer та інші», – каже президент.

Наразі стати учасником Агрокластеру може будь-який дрібний чи середній товаровиробник, написавши до організації добровільну заяву. Вже запущено веб-сайт Агрокластеру, де для кожного члена діятиме особистий кабінет з  важливою корпоративною інформацією.

Перший Міжнародний сільськогосподарський кластер «Дністер» пропонує своїм учасникам об’єднання на основі спільності ресурсів товаровиробників на внутрішньому ринку та компаній-покупців, які є за межами ринку України.


повернутися до списку