Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

МГО «Україна-Польща-Німеччина» стала партнером нового проекту Вишеградського фонду

26 квітня 2018

У Вінниці 25 квітня відбулася стартова прес-конференція проекту «Управління системою освіти територіальних громад: досвід країн Вишеградської четвірки для України», який реалізує громадська організація «Ресурсно-інформаційний центр «Громади Вінниччини». ВОО МГО «Україна-Польща-Німеччина» є партнером проекту разом із такими організаціями: Великопольский центр освіти і курсів самоврядування (WOKiSS), Інститут стабільності та розвитку (ISD), Фундація «Майстерня сільського розвитку» та Карпатський Єврорегіон Словаччини, «Єврорегіон «Дністер», КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти» та ГО «Освітній простір».

Новий проект має на меті підвищення ефективності управління системою освіти територіальних громад України шляхом поширення досвіду кращих практик країн Вишеградської четвірки. Проект співфінансується урядами Чехії, Угорщини, Польщі та Словаччини через Вишеградські гранти Міжнародного Вишеградського Фонду.

Проект для ЗМІ у Вінниці презентував заступник директора Міжнародного Вишеградського фонду Марек Павлік. Він наголосив, що уряди Польщі, Чехії, Словаччини та Угорщини щороку виділяють по 2 млн. євро в бюджет фонду. Відтак він має можливість фінансувати хороші проекти. Восьма частина фінансування припадає на Україну.

– В середньому близько 1200 заявок щороку подається до Вишеградського фонду. 10-ть мільйонів євро – це приблизно восьма частина річного бюджету фонду – виділяється на проекти, які реалізовуються в Україні. Тобто Україна є найбільшим грантоотримувачем за межами Вишеграду, – зазначив Марек Павлік.

Голова громадської організації «Ресурсно-інформаційний центр «Громади Вінниччини» Андрій Кавунець підкреслив, що проект «Управління системою освіти територіальних громад: досвід країн Вишеградської четвірки для України» на сьогодні надзвичайно актуальний для України. Це пов’язано із децентралізацією і об’єднанням громад та запровадженням Міносвіти профільної реформи.

– Основна стаття видатків більшості громад – це освіта. Зараз об’єднані територіальні громади отримали можливість управляти системою освіти. Раніше освітні заклади фінансувалися районними адміністраціями. Тож наразі ОТГ стикнулися з викликом, оскільки часто громади витрачають більше половини бюджету на утримання шкіл, де лише декілька учнів отримують якісні освітні послуги та не мають елементарного комп’ютера, – вважає Кавунець.

Координаторка проекту Анастасія Ланова розповіла, що над розробкою методології управління освітою працюватимуть шестеро експертів: двоє з України та четверо з країн Вишеградської четвірки. Спеціалісти будуть відібрані на конкурсній основі.

– Цей проект має мету не лише створити методичні рекомендації, а й поширювати та реалізувати їх. Я дуже сподіваюся, що завдяки цьому проекту ми зможемо реалізувати проекти щодо апробації цієї методології в системі освіти та її удосконаленні в конкретних громадах, – сказала Анастасія.

Навчальний етап проекту, який відбудеться в жовтні, передбачає проведення триденного тренінгу для представників 15-ти територіальних громад Вінницької області. Учасниками тренінгу стануть 30 осіб – представників органів місцевого самоврядування, закладів освіти, громадськості. Завершальним етапом проекту стане проведення Міжнародної конференції «Управління системою освіти територіальних громад: досвід країн Вишеградської четвірки для України», де будуть презентовані розроблені в рамках проекту методичні рекомендації.


повернутися до списку