Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Сільські голови Вінниччини вивчали досвід польських гмін

26 листопада 2013

Сільські голови Вінниччини вивчали досвід польських гмін

Група сільських голів з Вінницької області протягом 11-14 листопада 2013 року перебували у Сьвєнтокшиському воєводстві з навчально-методичним візитом. З польського боку організували поїздку Союз гмін та міст Сьвєнтокшиського регіону та департаменту промоції, освіти, культури спорту і туризму Маршалковської управи Сьвєнтокшиського воєводства. З української сторони поїздка відбулася завдяки зусиллям Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Вінницької області та за підтримки Вінницького обласного осередку Міжнародного товариства «Україна-Польща-Німеччина».

Двадцять сільських голів змогли ознайомитися із особливостями роботи своїх польських колег. Насамперед вивчали дослід роботи гміни Бєліни. Під час зустрічі з вуйтом гміни Бєліни Славоміром Копачем відбулася презентація заходів, реалізованих на території гміни Бєліни з ресурсів Регіональної операційної програми Сьвєнтокшиського воєводства і Програми розвитку сільських територій. Обговорювали питання залучення зовнішніх коштів для розвитку територіальної громади. Віце-маршалек Сьвєнтокшиського воєводства  Казімєж Катовський запропонував чудову презентацію на тему створення і реалізації регіональної політики. Особливий інтерес сільських голів викликали порівняння, що у Польщі теж є маленькі поселення, де немає школи, дитячого садка, фельдшерського пункту і навіть магазин тримати не рентабельно, тому діє пересувний магазинчик на колесах, який підвозять у певний час. Але до цих населених пунктів є нормальні дороги, підвіз дітей до школи, каналізація і водогін.

Окрім управління територіальною громадою, сільські голови ознайомилися із ключовими принципами міжнародної співпраці місцевого самоврядування, бізнесу, громадських організацій, закладів освіти і культури побувавши на міжнародній конференції «Сьвєнтокшиська платформа міжнародної співпраці». Конференція проходила 12 листопада у місті Кєльце за участі представників з шести країн (Польща, Україна, Угорщина, Хорватія, Швеція і Бєларусь). Одними з ключових виступаючих на конференції були наші земляки – перший заступник голови Вінницької облдержадміністрації Максим Боровський та голова постійної комісії обласної ради з питань євроінтеграції та міжнародного співробітництва, керівник Вінницького обласного осередку «Україна-Польща-Німеччина» Олексій Гаврилов.

Протягом навчального візиту українські сільські голови неодноразово знову і знову пересвідчувалися, що досягнути європейського рівня життя і забезпечення умов розвитку територіальної громади, можна лише важкою працею, спільними діями та поєднанням внутрішніх і зовнішніх ресурсів, яке стало можливе для Польщі після входження до Європейського Союзу. 


повернутися до списку